Fit Recepty
Sleduj ma
Kokosovo-krupicový koláč

Kokosovo-krupicový koláč

Jednoduchý fit kokosovo-krupicový koláč, ku ktorému vám postačí len 5 ingrediencií. Dopriať si ho môžete na raňajky, desiatu či ako dezert. S kukuričnou krupicou si ho môžu užiť aj celiatici, keďže je bez lepku. Vyskúšajte krupicovú kašu trochu inak, určite vám zachutí.

Krupicovú kašu mám na raňajky veľmi rada, a preto som rozmýšľala, ako by sa ešte dala pripraviť. Verte mi, že tento zdravý kokosovo-krupicový koláč sa vám v chladničke dlho neohreje. Skvelý je aj v tom, že si ho môžete jednoducho zabaliť so sebou do školy či do práce a nemusíte sa tak ráno zdržiavať prípravou kaše.

Mlieko odporúčam použiť kokosové, ktoré tomuto raňajkovému zákusku ešte viac pridá na výraznej kokosovej chuti. Použiť však môžete aj akékoľvek iné, najlepšie rastlinné mlieko. Rovnako tak je to s krupicou - v tomto recepte som použila kukuričnú krupicu, keďže je bezlepková a veľmi chutná aj samostatne, ale môžete vyskúšať aj iné druhy krupice.

Ak by ste si chceli pripraviť vegánsku verziu, použite namiesto medu xylitol alebo iné sladidlo. Krupicový koláč môžete podávať posypaný kokosom a kakaovými bôbmi (ako v mojom prípade), alebo poliaty roztopenou horkou čokoládou. Skvelo sa k nemu tiež hodí ovocie ale i orechové maslá. Ozvláštnite si svoje raňajky a vyskúšajte tento jednoduchý fit recept z krupice.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V hrnci privedieme mlieko s kokosom k varu.
  2. Pridáme krupicu, med a miešame, dokým nám nevznikne hustá kaša. 3/4 kaše následne vylejeme do tortovej formy (s priemerom zhruba 20cm).
  3. Do zvyšnej krupice primiešame lyžicu kakaa a vylejeme ju na vrch koláča.
  4. Koláč necháme stuhnúť v chladničke aspoň 4 hodiny.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť8 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal178 KCal
Sacharidy25 g
Vláknina2 g
Bielkoviny3 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu