Fit Recepty
Sleduj ma
Pohánkové/grahamové sušienky s medom

Pohánkové/grahamové sušienky s medom

Perfektne chrumkavé a zdravé domáce sušienky ktoré si môžete pripraviť bezlepkové s pomocou pohánkovej múky alebo si pripravte originálne grahamové sušienky s grahamovou múkou. Prípadne si ich tiež môžete pripraviť zo špaldovej alebo celozrnnej múky. Potrebujete k nim iba zopár surovín a skvelé a zdravé sušienky máte hotové, a to bez zbytočne vysokého obsahu cukru a tuku.

Akýkoľvek druh týchto sušienok si zvolíte, sú skvelé ako snack k telke, zdravé pohostenie pre hostí či na raňajky k ovociu, tvarohu alebo mlieku - skvelo chutia namočené v rastlinnom mlieku. Tieto grahamové sušienky s medom môžete tiež rozdrviť a použiť ich ako korpus na cheesecake, napríklad tento: Výborný nepečený citrónový cheesecake . Na ich výrobu potrebujete len 5 ingrediencií a to múku, vodu, med, kokosový olej a škoricu - neobsahujú teda vajcia, mlieko, orechy ani lepok. Sú tak skvelé pre alergikov, milovníkov chrumkavých sušienok a zdravej stravy a pre všetky deti, ktoré obľubujú cookies. Teraz im ich môžete dopriať bez zlého pocitu, že do svojho tela dodávajú množstvo bielej múky, margarínov a cukru. Do cesta môžete pridať aj kakao a vyrobiť si tak zdravé kakaové sušienky.

Vyskúšajte tieto domáce pohánkové či grahamové sušienky s medom a uvidíte, že ich nebudete robiť poslednýkrát. Hotové sušienky skladujte vo vzduchotesnej nádobe.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. V miske si zmiešame múku so škoricou a štipkou morskej soli.
  2. Primiešame med, roztopený kokosový olej, 2 lyžice vody a cesto poriadne zamiešame.
  3. Hotové cesto položíme medzi 2 hárky papiera na pečenie a natenko ho rozvaľkáme.
  4. Cesto spolu so spodnou vrstvou papiera presunieme na plech a nožom ho nakrájame na sušienky. Sušienky môžeme zvrchu prepichnúť vidličkou.
  5. Pečieme ich 23-25 minút na 175 stupňoch do zlatista.
  6. Po dopečení ich necháme poriadne vychladnúť a až potom ich od seba oddelíme.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy35 minút
Výdatnosť20 kusov
Nutričné hodnoty/ 1 kus
KCal41 KCal
Sacharidy6 g
Vláknina1 g
Bielkoviny1 g
Tuky2 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu