Fit Recepty
Sleduj ma
Pohánkový šalát s kokosom, brusnicami a vlašskými orechmi

Pohánkový šalát s kokosom, brusnicami a vlašskými orechmi

Tento šalát z pohánky na sladko je tak výborný, že ho budete chcieť zjesť celý naraz. Navyše obsahuje samé zdravé suroviny, ktoré sa navzájom chuťovo skvelo dopĺňajú. Pohánkový šalát s kokosom, brusnicami a vlašskými orechmi je jeden z mojich najobľúbenejších šalátov vôbec. Je skvelý na raňajky, obed ale aj večeru a keďže vám jeho príprava zaberie menej ako 30 minút verím, že ho nebudete robiť poslednýkrát.

Pohánka je bezlepková obilnina, vhodná aj pre celiatikov a obsahuje celý rad vitamínov a minerálov. Vo vysokom zastúpení je aj rutín, ktorý sa stará o pružnosť ciev. Rozhodne by nemala chýbať v jedálničku žiadneho priaznivca zdravej stravy. Vďaka svojej neutrálnej chuti sa dá ľahko pripraviť na slano aj na sladko.

Nastrúhané jablko, škorica, med, kokos, sušené brusnice a vlašské orechy - znie to ako začiatok receptu na chutný koláčik. A veruže to chutná kombinácia aj je! Zmiešajte všetky tieto ingrediencie do uvarenej pohánky a podávajte napríklad s čerstvým ovocím ako sú maliny, či iné bobuľovité ovocie. Tento sladký fit šalát si môžete vychutnať ešte teplý alebo za studena. V každom prípade sa po ňom budete ešte dlho oblizovať :)

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 150g pohánky
  • 1 jablko
  • 1 ČL škorice
  • 2-3 PL medu
  • 50g sušených brusníc
  • 100g kokosu
  • 50g vlašských orechov (odporúčam tieto)

Postup

  1. Pohánku si uvaríme vo vode domäkka (zhruba 15 minút).
  2. Vlašské orechy si zľahka opražíme na suchej panvici a následne ich zmiešame v miske spolu s pohánkou a ostatnými surovinami.
  3. Šalát môžeme podávať ešte teplý alebo studený.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal446 KCal
Sacharidy57 g
Vláknina6 g
Bielkoviny8 g
Tuky22 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu