Fit Recepty
Sleduj ma
Polentovo-citrónový koláč

Polentovo-citrónový koláč

Jednoduchý koláčik z polenty s citrónovou príchuťou a jemným kokosovým nádychom. Kukuričná krupica je skutočne výborná a výživná potravina, hodiaca sa do sladkých aj slaných jedál. Nemusí však znamenať len kašu. Rovnako tak z nej viete vytvoriť aj skvelé zákusky. Presvedčte sa o tom týmto zdravým polentovo-citrónovým koláčom s kokosom.

Máte chuť na niečo sladké, chutné a zdravé? Ak máte deti, ktoré si už vedia samé napríklad uvariť čaj, nemusíte sa báť poveriť ich prípravou tohto zákusku. Pripravený je za 5 minút a upečený do 40. Budú potrebovať len 6 ingrediencií a misku. Polenta, kokos, jablkové pyré a med spolu so šťavou a kôrou z citróna vytvára fantastický, vláčny koláčik, ktorý vám rozvonia celý dom. Je bez lepku, vajec, mlieka a orechov, takže výborný aj pre alergikov.

Zdravý polentovo-citrónový koláč je pomerne diétny a nízkotučný, keďže namiesto oleja použijeme v recepte jablkové pyré (prípadne detskú výživu). Vychutnať si ho môžete napríklad aj preliaty bielym jogurtom a posypaný brusnicami. Spôsob podávania môžete ponechať na fantázií vašich detí. Ak teda neviete, aký zdravý recept z polenty si najbližšie pripraviť, skúste tento svieži a jednoduchý koláč.

1 hrnček = 250 ml

Tento recept je z knihy Fit sladkosti - obsahuje až 120 chutných receptov na fit dezerty (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky suroviny spolu poriadne zmiešame.
  2. Cesto vylejeme do formy vystlatej papierom na pečenie (s rozmermi zhruba 25x25cm).
  3. Koláč pečieme 40 minút pri 180 stupňoch.
Kniha Fit Sladkosti
Tento recept je z knihy Fit sladkosti - obsahuje až 120 chutných receptov na fit dezerty (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy45 minút
Výdatnosť16 krajcov
Nutričné hodnoty/ 1 krajec
KCal75 KCal
Sacharidy14 g
Vláknina1 g
Bielkoviny1 g
Tuky1 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu