Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Super šťavnaté kokosové muffiny bez múky

Super šťavnaté kokosové muffiny bez múky

Predstavujem vám tento neuveriteľne výborný, zdravý dezert z kokosu, ktorý chutí ako kombinácia muffinov a cheesecake. Tieto fit kokosové muffiny bez múky sú super šťavnaté, zdravé a chutné a vychutnať si ich môžete bez výčitiek aj na raňajky.

Na tento recept potrebujete iba 4 suroviny - v hlavnej úlohe je to strúhaný kokos, potom vajcia, med a biely jogurt - použiť môžete klasický alebo grécky. Grécky odporúčam z toho dôvodu, že s ním budú muffiny trocha pevnejšie a zároveň aj bohatšie na bielkoviny. Čo sa týka výživových hodnôt, sú na tom dosť dobre - 1 zo 4 muffinov obsahuje iba 4 g sacharidov a 9 g bielkovín, čo je, myslím si, na takýto chutný dezert z kokosu skvelé a jednoducho ich tak môžete zakomponovať do svojho zdravého jedálnička či diéty.

V recepte používam 1 lyžicu medu, no ak máte radšej sladšie dezerty, pridajte pokojne aj 2 lyžice, prípadne doslaďte muffinky stéviou (vďaka ktorej si jednoducho vytvoríte nízkosacharidový dezert). Tieto kokosové muffiny bez múky odporúčam piecť v silikónových formičkách, inak by sa mohli prilepiť k forme alebo k papierovým košíčkom.

Ak máte radi kokos a šťavnaté zákusky, určite vám budú chutiť. No a aby som vás motivovala k ich príprave a zároveň vám ukázala, aké extrémne jednoduché sú tieto fit kokosové muffiny na prípravu, natočila som pre vás aj krátky videorecept.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 2 vajcia
  • 40g strúhaného kokosu
  • 200g bieleho gréckeho jogurtu
  • 1/4 ČL stévie alebo 1 PL medu

Postup

  1. Všetky suroviny spolu poriadne zmiešame v miske a vylejeme do silikónových formičiek na muffiny (prípadne iných).
  2. Muffiny pečieme 20-25 minút na 180 stupňoch.
  3. Z rúry ich vyberieme, keď je vrch muffiniek tuhý a nerozlieva sa.
  4. Muffiny necháme vychladnúť a následne ich vyberieme z formičiek.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy30 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal138 KCal
Sacharidy4 g
Vláknina2 g
Bielkoviny9 g
Tuky9 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu