Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá bublanina z kokosovej múky

Zdravá bublanina z kokosovej múky

Táto zdravá bublanina z kokosovej múky s čerešňami sa rozhodne zaradila medzi mojich obľúbencov. Je úplne jednoduchá na prípravu a chutí neskutočne dobre. Som si istá, že už po prvom súste budete premýšľať nad tým, kedy si ju pripravíte znova. Je úžasne šťavnatá a navyše je bez lepku a múky, a teda si ju môžu pokojne dopriať aj celiatici.

Ak náhodou kokosovú múku doma ešte nemáte, určite to napravte - je to perfektná, zdravá surovina, ktorú využijete v množstve receptov. Je bohatá na vlákninu, bielkoviny a oproti strúhanému kokosu obsahuje oveľa menej tuku, čo ju robí perfektnou surovinou aj do diét. Recepty z kokosovej múky jednoducho zbožňujem, a to najmä tie sladké. Dokonca je táto fit bublanina aj dobre sýta, vychutnať si ju môžete pokojne aj na raňajky ku káve. Vaše telo obohatí o vlákninu aj rôzne mikronutrienty.

Do bublaniny odporúčam pridať čerešne alebo višne, no v prípade, že máte doma iné ovocie, môžete si ju prichystať aj s ním. Perfektné v nej môžu byť počas sezóny napríklad aj marhule.

Som presvedčená, že vás táto zdravá dvojfarebná bublanina z kokosovej múky s čerešňami očarí na prvé ochutnanie. Na záver ju môžete posypať preosiatou kokosovou múkou pre cukrový efekt.

Ingrediencie

Postup

  1. Vo väčšej miske si zmiešame kokosovú múku, prášok do pečiva a kôru z citróna dohromady.
  2. Pridáme mlieko, vajíčka, kokosový olej, med a cesto poriadne zamiešame.
  3. 3/4 cesta vylejeme do vymastenej alebo papierom na pečenie vystlatej tortovej formy (s priemerom okolo 25 cm).
  4. Zvyšnú 1/4 cesta v miske zmiešame s kakaom a vzniknuté kakaové cesto opatrne vylejeme na vrch bieleho cesta.
  5. Na záver na cesto poukladáme odkôstkované čerešne alebo višne.
  6. Bublaninu pečieme pri 175 stupňoch po dobu 45-50 minút, pokým vrch alebo okraje nezačnú chytať zlatistú farbu.
Čas prípravy55 minút
Výdatnosť10 krajcov
Nutričné hodnoty/ 1 krajec
KCal208 KCal
Sacharidy16 g
Vláknina9 g
Bielkoviny9 g
Tuky9 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu