Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravé cestoviny s makom, tvarohom a malinami

Zdravé cestoviny s makom, tvarohom a malinami

Máte chuť na sladký obed? V takom prípade neváhajte a vyskúšajte tento jednoduchý recept na zdravé cestoviny s makom, tvarohom a malinami. Dobre vás zasýtia, uspokoja chute na sladké a zároveň vášmu telu doplnia množstvo bielkovín, komplexných sacharidov, vitamínov a minerálov. Makové rezance chutia v takejto zdravej verzii ozaj vynikajúco! :)

Na prípravu tohoto sladkého obeda budete navyše potrebovať iba 5 surovín a menej ako 20 minút času. Použiť môžete cestoviny akéhokoľvek tvaru, no ak si chcete pripraviť klasické rezance s makom (makové slíže), použite plochý tvar cestoviny, ako napríklad celozrnné široké rezance.

V recepte môžete použiť hrudkovitý alebo jemný tvaroh, prípadne aj cottage cheese. Tvarohom rozhodne šetriť nebudeme, pretože chceme dosiahnuť vysoký obsah bielkovín a na druhej strane zase tvaroh, spolu s malinami, celé jedlo aj osvieži. Mak je zase perfektným zdrojom celého radu minerálnych látok a je jedným z najlepších rastlinných zdrojov vápnika vôbec. Makové cestoviny s tvarohom sú sladené medom a jeho množstvo si môžete upraviť podľa vlastných preferencií. A určite nezabudnite ani na maliny, ktoré jedlo krásne oživia.

Ak sa teda nebojíte sacharidov a máte radi mak, na tomto jedle si určite pochutíte. Kto by predsa nemiloval sladkú klasiku - cestoviny s makom a tvarohom?

Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Cestoviny uvaríme vo vriacej vode do mäkka.
  2. Uvarené cestoviny precedíme a v hrnci ich zmiešame so všetkými ostatnými surovinami (okrem malín). Osladíme ich medom podľa chuti.
  3. Hotové cestoviny naservírujeme a posypeme malinami.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal703 KCal
Sacharidy100 g
Vláknina11 g
Bielkoviny38 g
Tuky14 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu