Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravý zelený smoothie

Zdravý zelený smoothie

Konzumujete počas dňa málo zeleniny alebo vôbec žiadnu? Ak ste na túto otázku odpovedali áno, mali by ste hneď vziať mixér do ruky a vyskúšať tento zdravý zelený smoothie. Každý z nás zrejme vie, aké blahodárne účinky má zelenina (HLAVNE LISTOVÁ) na naše telo, to si vysvetľovať nemusíme. Takisto, zelenina by mala tvoriť podstatnú časť nášho jedálnička. Avšak nie každý má na ňu chuť, náladu či čas.

Smoothie je niečo medzi sýtym nápojom a jedlom. Ak do svojho smoothie primiešate tie správne ingrediencie, môže sa dokonca stať aj plnohodnotnou náhradou jedla, a tým uľahčiť chudnutie a zlepšiť váš zdravotný stav. Stačí spolu rozmixovať zeleninu (najlepšie listovú) a ovocie, a tento chutný "nápoj" je hotový. Pre lahodnejšiu chuť môžete priliať i rastlinné mlieko (kokosové, mandľové alebo iné, podľa chuti), prípadne dosypať malé množstvo chia semiačok. Pri smoothie sa fantázii medze nekladú. V tomto smoothie zabezpečí avokádo, banán a jogurt nie len jeho krémovú chuť a správnu hustotu, no takisto vás vďaka nim aj dobre zasýti.

Navyše, existuje jednoduchší spôsob ako prinútiť dieťa zjesť špenát? Pripravte si rafinované smoothie a prelejte ho do pekných pohárov so širokou slamkou. Ešte ste nevideli dieťa tak ochotne jesť zeleninu - sledujte a tešte sa z úspechu.

Prinášam vám ďalší chutný, overený recept na zdravý zelený smoothie, vhodný na raňajky a zdravé naštartovanie do nového dňa. Tak skúšajte, experimentujte :)

Ingrediencie

  • 1 hrsť špenátu
  • 1 mrazený banán
  • 1/2 avokáda
  • 1/4 hrnčeka bieleho jogurtu
  • 1/4 lyžičky škorice

Postup

  1. Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri dohladka a vychutnajte si svoju dávku vitamínov a enzýmov.
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal366 KCal
Sacharidy34 g
Vláknina17 g
Bielkoviny16 g
Tuky16 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu