Fit Recepty
Sleduj ma
Zelené fazuľky s tofu a feta syrom

Zelené fazuľky s tofu a feta syrom

Chutné, rýchle a zdravé jedlo, ktoré si vykúzlite behom pár minút - zelené fazuľky s tofu a feta syrom. Príprava tohto teplého šalátu vám nepotrvá viac ako 15 minút, aj preto je skvelou voľbou pre rýchlu a zdravú večeru.

Chrumkavé zelené fazuľky s tofu a feta syrom môžete podávať ako sýty bezmäsitý šalát, prípadne ich doplňte o mäso či ryby. Šalát je vďaka vyššiemu obsahu bielkovín a tuku zo syra, orechov, olivového oleja a tofu dostatočne sýty. Na druhej strane obsahuje 1 porcia iba 13 g sacharidov a množstvo vlákniny.

Recept bude chutiť najlepšie pripravený z čerstvých zelených fazuliek. Ak mu však neodoláte ani mimo ich sezóny, pripraviť si ho môžete pokojne aj zo zamrazených fazuliek. Všetky ingrediencie v tomto recepte sa neskutočne dobre dopĺňajú, a preto pre najlepší výsledok neodporúčam nič vynechávať či nahrádzať.

Som si istá, že si tieto zelené fazuľky s tofu a feta syrom obľúbite aspoň tak rýchlo, ako rýchlo budú hotové. Ja toto jedlo milujem a tak dúfam, že si ho obľúbite rovnako.

Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).

Ingrediencie

Postup

  1. V malej miske si pripravíme zálievku. 1 lyžičku olivového oleja rozmiešame spolu s horčicou, citrónovou šťavou, soľou, korením a prelisovaným strúčikom cesnaku.
  2. Vo woku alebo v hlbokej panvici (odporúčam túto) si na druhej lyžičke olivového oleja opečieme nadrobno nakrájané tofu (približne 3 minúty).
  3. Následne pridáme zelené fazuľky a natenko nakrájanú červenú cibuľu. Chvíľu miešame.
  4. Potom k nim vmiešame pripravenú zálievku a na miernom ohni miešame ešte približne 3 minúty.
  5. Nakoniec pridáme aj namrvený feta syr a orechy a šalát podávame ešte teplý.
Kniha Obedy a večere
Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).
Kúpiť knihu
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal376 KCal
Sacharidy13 g
Vláknina10 g
Bielkoviny21 g
Tuky25 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu