Fit Recepty
Sleduj ma
Zmrzlina zo sladkého zemiaku s ovsenými čoko guličkami

Zmrzlina zo sladkého zemiaku s ovsenými čoko guličkami

Chutná a zdravá zmrzlina zo sladkého zemiaku sladená datľami, doplnená o ovsené čoko guľky. Osvieži, zasýti, uspokojí chute na sladké a dodá Vám množstvo vitamínov a minerálov.

Určite ste postrehli, že zo sladkého zemiaku sa dajú vykúzliť aj rôzne sladké jedlá, vrátane dezertov. No mali ste už niekedy zmrzlinu zo sladkých zemiakov? Ak nie, je na čase to zmeniť! Táto fit zmrzlina poteší lahodnou chuťou, ale tiež vysokým obsahom vitamínov a minerálov, zároveň aj vlákniny, čo vám len tak hocaká iná zmrzlina sľúbiť nemôže. Pochváliť sa dokonca môže aj nízkym obsahom tuku, čo je bežne pri zmrzline takisto nevídanou vlastnosťou. Zmrzlina je bez cukru, sladená datľami. Ovsené guličky sú zase osladené trochou medu. Do zmrzliny si môžete pridať aj proteínový prášok (najlepšie vanilkový), vďaka čomu bude ešte krémovejšia a zvýšite v nej tak množstvo bielkovín. Jedna porcia zmrzliny je dosť veľká a sýta a ako som už spomenula, bohatá na množstvo živín, na čele s vitamínom A.

Batátová zmrzlina je zdravá a jednoduchá na prípravu a odporúčam podávať ju aj s týmito nepečenými ovsenými čoko guličkami, ktoré sa chuťovo perfektne dopĺňajú.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Sladké zemiaky položíme na plech a upečieme ich domäkka na 200 stupňoch. Zemiaky veľké ako päsť stačí piecť 30 minút, väčšie aj 45 minút.
  2. Upečené zemiaky necháme vychladnúť a potom ich prekrojíme, vydlabeme vnútro ktoré vidličkou roztlačíme na kašu a uložíme ho do uzatvárateľnej nádoby.
  3. Do nádoby pridáme aj mlieko a zmes dáme aspoň na 5 hodín zamraziť.
  4. V mixéri si rozmixujeme ovsené vločky, kešu orechy, med, škoricu a jablkové pyré čo najviac dohladka.
  5. Nakoniec pridáme čokoládové kúsky a z hmoty tvarujeme malé guličky. Tie skladujeme v chladničke až do servírovania zmrzliny.
  6. Zamrznutú zmes pred servírovaním vyberieme z mrazničky, necháme 5 minút rozmraziť a nakoniec ju rozmixujeme spolu s ostatnými surovinami na zmrzlinu do hladka. Ak to ide veľmi ťažko, pridáme do mixéra trocha čerstvého mlieka.
  7. Ak vám prekáža chuť sladkého zemiaku, odporúčam pridať aj odmerku proteínového prášku.
  8. Zmrzlinu naservírujeme do misiek, dozdobíme guličkami a ihneď podávame.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy45 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal195 KCal
Sacharidy38 g
Vláknina4 g
Bielkoviny5 g
Tuky3 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu