Fit Recepty
Sleduj ma
Citrónový cottage cheese s jahodami

Citrónový cottage cheese s jahodami

Lahodný citrónový cottage cheese s jahodami plný bielkovín, vhodný ako na raňajky, tak aj ako zdravý dezert či sýty snack počas dňa. Tento jednoduchý a rýchly dezert z piatich ingrediencií máte pripravený za pár minút a vďaka svojmu vysokému obsahu bielkovín vás aj dobre zasýti. Pripravte si tento fit citrónový cottage cheese s jahodami ešte dnes - vyzerá i chutí úžasne.

Domáci ochutený cottage cheese je navyše nízkotučný, bez pridaného cukru a pridaním maku obohatíte celý dezert o vápnik. Chia semienka zase prispejú omega 3 a 6 mastnými kyselinami. V tomto recepte je použitý proteínový prášok, ktorý prispieva k jeho vysokému obsahu bielkovín a zároveň dochutí dezert podľa toho, akú príchuť proteínu zvolíte. Namiesto proteínu môžete použiť napríklad med, zvýšite tak ale obsah sacharidov v recepte. Vyberte si svoju obľúbenú prísadu, prípadne si doň vmiešajte mix všetkého, čo máte radi - orechy, chia, mak, kokos a podobne. Jahody môžete nahradiť aj iným ovocím a vytvoriť si tak rôzne chutné variácie.

Pekne naservírovaný cottage chceese na sladko určite poteší aj detské oči. Doprajte si ho po náročnom dni alebo s ním naštartujte svoje rána. Tak či tak vám, aj vášmu telu prospeje.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Jahody umyjeme a nakrájame na menšie kúsky.
  2. Všetky ingrediencie vrátane nakrájaných jahôd zmiešame dohromady.
  3. Jedlo môžeme podávať ihneď alebo po odležaní v chladničke.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal290 KCal
Sacharidy17 g
Vláknina5 g
Bielkoviny45 g
Tuky4 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu