Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Indické mrkvové kari

Indické mrkvové kari

Zdravé zeleninové, nízkokalorické jedlo plné vitamínu A. Toto Indické mrkvové kari odporúčam podávať s hnedou ryžou, quinoou, bulgurom či kuskusom. Presvedčte sa, že i vegánska strava môže byť skutočne vynikajúca a plná chuti.

Toto Indické kari z mrkvy je jedným z našich najobľúbenejších a zároveň najjednoduchších vegánskych jedál, aké doma robievam. Ak máte radi mrkvu tak ako my, určite ho vyskúšajte a podeľte sa o svoj názor dole v komentároch. Chuť sladkastej mrkvy spolu s kokosovým mliekom a koreninami ako kari a kurkuma je skutočne fantastická a pripomína ďaleké exotické krajiny východu. Darmo, asi ako každé jedlo s kari.

Ak máte chuť na ľahké bezmäsité jedlo plné vitamínov, vlákniny a minerálov, ste na správnej adrese. Kari korenie veľmi efektívne bojuje proti zápalom. Práve preto sa už stáročia používa v Ajruvédskej medicíne v boji proti zápalom a bolesti. Pomáha tiež predchádzať a bojovať s rakovinou, Alzheimerom a má antibakteriálne účinky. Priaznivo pomáha na celý tráviaci systém a tiež znižuje krvný tlak. Korenie je významným liečivom vo všetkých krajinách východného sveta, používané už celé stáročia ako liek a prevencia proti rôznym chorobám. Niet pochýb, že sa od nich v tomto máme čo učiť, a preto práve zaradenie aspoň niekoľkých najvýznamnejších korenín do našej stravy môže výrazne pomôcť nášmu celkovému zdraviu.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Vo woku (alebo hlbokej panvici) si zohrejeme kokosový olej a zľahka na ňom upražíme nadrobno nakrájanú cibuľu.
  2. Následne do woku pridáme na tenké kolieska nakrájanú mrkvu, zamiešame, osolíme, okoreníme, zalejeme kokosovým mliekom, sójovou omáčkou a dusíme zhruba 15 minút - dokým mrkva nezmäkne.
  3. Hotovú mrkvu so vzniknutou omáčkou môžeme podávať s hnedou ryžou, quinoou, kuskusom či bulgurom.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy25 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal185 KCal
Sacharidy18 g
Vláknina8 g
Bielkoviny3 g
Tuky9 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu