Fit Recepty
Sleduj ma
Individuálny kakaový cheesecake z tvarohu

Individuálny kakaový cheesecake z tvarohu

Chcete si pripraviť jednoduchú sladkú dobrotu? Skúste tento individuálny kakaový cheesecake z tvarohu, pozostávajúci iba zo 4 surovín. Prečo individuálny? Pretože ho môžete zjesť celý celkom sám/sama ;)

Vychutnajte si ho na raňajky alebo ako zdravý dezert. Vďaka svojej jednoduchej príprave si ho môžete vychutnať vždy, keď dostanete chuť na sladký fitness dezert. Všetko, čo potrebujete sú iba základné suroviny ako vajce, med a kakao no verím, že veľa priaznivcov zdravej stravy a hlavne tí, čo so mnou varia už nejakú tú dobu, majú v chladničke tiež pravidelne tvaroh. Ten je bohatý na bielkoviny a vápnik a telo dostatočne zasýti bez pocitu zaťaženia. Je skvelý ako plnka do koláčov, do korpusu, k slaným jedlám do šalátov, ako krém ale aj samostatne - o čom sa prakticky presvedčíte aj pri tomto jednoduchom recepte. Tento fit kakaový cheesecake je navyše nízkokalorický a má vysoký obsah bielkovín.

Príprava fitness kakaového cheesecake z tvarohu je skutočne, ako väčšina mojich receptov, úplne jednoduchá. Cesto budete mať pripravené tak rýchlo, ako rýchlo viete zmiešať suroviny dokopy. Cheesecake si môžete vychutnať hneď po vychladnutí alebo ho nechať stuhnúť v chladničke. Podávať ho môžete samostatne, alebo posypaný kokosom či inými obľúbenými surovinami. Ak chcete, môžete si vaše obľúbené ingrediencie vmiešať aj do cesta - napríklad brusnice, orechy či kokos.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu poriadne rozmiešame, vylejeme do malej teplu-odolnej misky alebo ramekinu a dáme piecť na 20-25 minút na 160 stupňov.
  2. Hotový cheesecake môžeme zjesť ihneď po vychladnutí alebo ho môžeme dať stuhnúť do chladničky.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy30 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal208 KCal
Sacharidy25 g
Vláknina3 g
Bielkoviny17 g
Tuky5 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu