Fit Recepty
Sleduj ma
Kávová ricotta s jahodami

Kávová ricotta s jahodami

Dokonalá kombinácia surovín v tejto zdravej dobrote vás dostane. Vyskúšajte túto kávovú ricottu s jahodami na raňajky a váš deň bude hneď krajší! Med môžete v recepte nahradiť stéviou, čím docielite podstatné zníženie sacharidov v jedle.

Výborný dezert vhodný kedykoľvek počas dňa. Dokonale zaženie chuť na sladké a zasýti vysokým obsahom bielkovín. Tento jednoduchý sladký krém máte hotový za pár minút no verím, že vám v chladničke dlho nevydrží. U nás doma mizne veľmi rýchlo. Potrebujete len zopár základných surovín a tento krémový, ricottový dezert s príchuťou kávy máte hotový. Spolu s čerstvými jahodami je fantastický a keď ho pekne naservírujete, tomuto dezertu sa poteší aj vaša polovička napríklad aj na Valentína alebo v iný sviatok.

Kávová ricotta s jahodami je nízkotučný dezert z ricotty a gréckeho jogurtu, ktorý prebudí vaše zmysly a poteší najmä milovníkov sladkostí. Jahody môžete prípadne zameniť za iné obľúbené ovocie ako čučoriedky, černice, maliny či dokonca mango. Výber je len na vás, no v každom prípade odporúčam pripraviť si toho viac a krém nadávkovať do malých uzatvárateľných nádob. Nechajte ho v chladničke a pribaľte so sebou do práce. Poteší vás tak aj pri poobedňajšej prestávke.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 200g gréckeho jogurtu
  • 200g jahôd
  • 100g ricotty
  • 2 PL medu (alebo 1/4 ČL stévie) (odporúčam tento)
  • 1 ČL mletej kávy

Postup

  1. Všetky ingrediencie okrem jahôd si spolu rozmiešame na hladký krém.
  2. Nakoniec do krému primiešame očistené a nadrobno nakrájané jahody.
  3. Krém môžeme nechať stuhnúť v chladničke.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal230 KCal
Sacharidy30 g
Vláknina3 g
Bielkoviny17 g
Tuky5 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu