Fit Recepty
Sleduj ma
Malinovo-ananásové krémové smoothie

Malinovo-ananásové krémové smoothie

Niet pochýb, že smoothie sa stal obrovským hitom medzi všetkými milovníkmi ovocia, osviežujúcich nápojov, vitamínov a zdravej výživy. Kombinácií prísad, z ktorých sa jedno smoothie dá urobiť je nekonečne veľa. Pochutnať si každé ráno na inej chuti je možné práve s týmto výživným nápojom, ktorý si pripravíte za päť minút. Vyskúšajte tento osviežujúci malinovo-ananásový krémový smoothie

Potrebujete len mixér a pár minút času na očistenie ovocia. Maliny príjemne zjemnia chuť výrazného ananásu a jogurt sa podpíše jemnou, krémovou chuťou. Ak ste ešte nikdy neskúšali jogurt v smoothie, tak od teraz ho budete pridávať do väčšiny ovocných kombinácií. Jogurt samozrejme môžete nahradiť ľubovoľným rastlinným mliekom (kokosové, mandľové či ovsené mlieko). No a pre extra obsah bielkovín môžete do smoothie pridať aj proteínový prášok (odporúčam tento) .

Tento jednoduchý recept na malinovo-ananásové krémové smoothie je vhodný najmä do horúcich letných dní, pretože príjemne osvieži a nabudí organizmus. Najlepšie je preliať ho do vysokých sklenených pohárov s hrubou slamkou a skonzumovať čo najskôr. Niektoré enzýmy totiž vyprchajú z nápoja už po niekoľkých minútach. Smoothie je bohatý na vítamíny ale aj vlákninu, podporíte ním tak aj svoje trávenie. Potešte seba aj blízkych týmto smoothie z ananásu, malín a jogurtu. Určite si pochutíte :)

Recept je z mojej knihy Rýchlo a fit (5 - 30 minút) - kúpite tu.

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

  • 150 g ananásu
  • 150 g mrazených malín
  • 100 g bieleho jogurtu (môže byť grécky) (alebo kokosové mlieko)
  • 1/2 hrnčeka vody
Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetko spolu rozmixujeme krásne dohladka a smoothie podávame čo najskôr.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty /
KCal255 KCal
Sacharidy41 g
Vláknina10 g
Bielkoviny17 g
Tuky2 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu