Fit Recepty
Sleduj ma
Marhuľové guľôčky z 3 surovín

Marhuľové guľôčky z 3 surovín

Sladký a zdravý dezert, ktorý budete mať hotový do 10 minút, s použitím iba 3 surovín. Poďte vyskúšať tieto chutné marhuľové guľôčky z 3 surovín. Potrebujete na ne iba mrkvu, sušené marhule a kokos. Každý, kto ich vyskúšal, si ich rázom zamiloval.

Recept na tieto marhuľové jednohubky je pritom tak jednoduchý - všetky suroviny stačí spolu rozmixovať v sekáčiku najemno a z výsledného cesta vytvarovať guľky, ktoré už len obalíme v kokose. Kombinácia sušených marhúľ, kokosu a mrkvy je skutočne výborná.

Sušené marhule sú dobrým zdrojom vitamínu A, E, železa a vlákniny. Ideálne bude, ak sa vám podarí zohnať nesírené marhule. Nesírené marhule majú vo väčšine prípadov tmavohnedú farbu. Ja som ale nedávno objavila chutné nesírené marhule s peknou oranžovou farbou, ktoré sa do receptu krásne hodia (odporúčam tieto) . Tieto nasekané marhule však bude potrebné mixovať dlhšie, nakoľko nie sú až tak šťavnaté, a teda bude trvať dlhšie, kým sa marhuľová zmes pekne prepojí.

Chcete si tieto guľôčky ozvláštniť? Môžete si do nich pridať štipku kardamónu, mletého zázvoru alebo muškátového oriešku. Prípadne pridajte perníkové korenie - v tejto verzii sa hodia aj ako jednoduchý a rýchly dezert na vianočný stôl.

Guľôčky skladujte v uzatvárateľnej nádobe v chladničke a spotrebujte ich do 3 dní.

Ingrediencie

Postup

  1. Marhule namočíme do takmer vriacej vody na 10 minút.
  2. Do sekáčika potravín (odporúčam tento) dáme očistenú a na menšie kúsky nakrájanú mrkvu, odmočené marhule zbavené vody a 30 g strúhaného kokosu.
  3. Zmes poriadne rozmixujeme, aby sa suroviny prepojili.
  4. Z pripraveného cesta rukou vytvoríme guľôčky, ktoré napokon obalíme v kokose.
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť10 guľôčiek
Nutričné hodnoty/ 1 guľôčka
KCal74 KCal
Sacharidy10 g
Vláknina2 g
Bielkoviny1 g
Tuky3 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu