Fit Recepty
Sleduj ma
Nízkokalorické cestoviny shirataki s tuniakovou omáčkou

Nízkokalorické cestoviny shirataki s tuniakovou omáčkou

Ďalší skvelý recept s využitím tuniaka. Ak ste už unavení z klasických špagiet, skúste tieto nízkokalorické cestoviny shirataki s tuniakovou omáčkou. Výborné a jednoduché, nízkokalorické jedlo s minimom sacharidov vhodné ako zdravý obed či večera. Jedno balenie shirataki cestovín obsahuje iba zanedbateľný počet kalórií a sacharidov a predovšetkým vlákninu, preto sa z nich dajú vytvárať rôzne nízkokalorické a nízkosacharidové jedlá, ktoré sú tak vhodné aj pre ľudí na rôznych diétach.

Tuniak v kombinácii s paradajkovým pretlakom vytvára zaujímavú chuť pripominajúcu omáčku na špagety - ostáva už len posypať syrom, a šialenstvo pre chuťové bunky sa môže začať. Dobrou správou je, že na rozdiel od obyčajných špagiet (ktoré síce vyzerajú štíhlo, no nemajú taký efekt na postavu) si tieto shirataki cestoviny môžete dopriať skutočne bez výčitiek.

Prekvapte seba i kolegov v práci touto šikovnou obmenou asi najobľúbenejšieho jedla vôbec. Cestoviny si priam pýtajú paradajkový pretlak, a tuniak sa skvelo hodí asi do každého jedla, navyše ho obohatí o dobrú dávku proteínov. Ešte šťastie, že sa pri tomto chutnom jedle naozaj nemusíte kontrolovať a stále môžete pravdivo povedať, že ste na diéte.

Mňam!

Online kurz fit akadémia

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Cestoviny si pripravíme podľa návodu na balení.
  2. V druhom hrnci si zmiešame tuniaka s paradajkovým pretlakom, roztlačeným cesnakom, morskou soľou, bazalkou a mletým čiernym korením.
  3. Túto omáčku necháme prevrieť a polejeme ňou hotové cestoviny.
  4. Nakoniec posypeme strúhaným syrom a podávame teplé.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal135 KCal
Sacharidy2 g
Vláknina2 g
Bielkoviny21 g
Tuky5 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu