Fit Recepty
Sleduj ma
Ovocie s chrumkavým makom - jednoduché a zdravé raňajky bez výčitiek

Ovocie s chrumkavým makom - jednoduché a zdravé raňajky bez výčitiek

Pripravte si tieto jednoduché a zdravé raňajky bez výčitiek - ovocie s chrumkavým makom. Obsahujú iba ovocie a mak, no za to vás zasýtia na dlhú dobu a dodajú množstvo vitamínov a minerálov. Ak chcete do tohto jedla pridať aj zdroj bielkovín, odporúčam tvaroh alebo grécky jogurt. V jednoduchosti je krása :)

V tomto recepte môžete samozrejme použiť akékoľvek vaše obľúbené alebo sezónne ovocie, ja však najradšej používam kombináciu jabĺk, banánu a malín. Koncom leta tiež rada pridám aj čerstvé figy. Tieto zdravé raňajky z ovocia si viete jednoducho vyčarovať za pár minút a obohatiť tak svoje telo o hodnotné látky behom chvíľky.

1 porcia obsahuje: 125% ODD mangánu 40% ODD vitamínu C, B6, vápnika 33% ODD horčíka, medi 25% ODD fosforu, zinku 18% ODD železa, tiamínu

Vedeli ste, že mak obsahuje až 12x viac vápnika ako mlieko? To je tiež skvelý dôvod, prečo aspoň občas vymeniť ranné cereálie s mliekom za toto ovocie s chrumkavým makom. Navyše ním vďaka vysokému obsahu vlákniny podporíte aj svoje trávenie. A ak sa pýtate či mak pomlieť alebo nie, toto rozhodnutie nechám na vás. Naše telá totiž vedia vstrebať nutrienty z maku aj v prípade, že nie je pomletý. V prípade že ho nepomeliete, bude úžasne chrumkavý.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Banány si roztlačíme a jablká nastrúhame.
  2. Ovocie rozdelíme do dvoch misiek, zmiešame s makom a malinami a podávame.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy8 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal350 KCal
Sacharidy47 g
Vláknina13 g
Bielkoviny7 g
Tuky13 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu