ovocná pena

Ovocná pena plná proteínu s jogurtovými dropsami

Veľmi jednoduchý a pritom tak úžasný, ľahký, nízkokalorický dezert plný proteínu! Žiadna múka, pridaný cukor, tuk.. Čo viac si môžem priať :)

Jedinou nevýhodou pre niektorých môže byť to, že táto ovocná pena obsahuje surový bielok. Tým, ktorým to ale neprekáža, použite prosím vajcia organické alebo z overených zdrojov, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam. Ja zvyčajne používam organické vajcia z obchodu, aj keď sa priznám že som to skúšala aj s obyčajnými :-o … Takže každý na vlastnú zodpovednosť :)

Tento recept má taktiež dve verzie:

1. bez práškového proteínu = pre všetkých, ktorí práškový proteín neuznávajú alebo ho práve nemajú
2. s práškovým proteínom = jednoducho pre tých, ktorí ho majú zaradený vo svojej diéte (môže byť bez príchute alebo s ľubovoľnou príchuťou, skúšala som už takmer všetky a bolo to stále chutné)

Aj bez pridania proteínu je táto ovocná pena plná proteínu, vďaka tomu nezbednému bielku, takže ak chcete proteínový dezert, smelo do toho. Ja si túto penu zvyknem robiť najmä na raňajky alebo desiatu.

Ingrediencie

na penu:

1 bielok
1 hrnček bobuľovitého ovocia (jahody, čučoriedky, maliny.. všetko je fajn – môže byť mrazené alebo čerstvé)
sladidlo podľa chuti (ak niekomu treba dosladiť – ja dávam pár kvapiek stévie)
1/2 odmerky proteínu (voliteľné)

na jogurtové dropsy:

biely jogurt
kakao
sladidlo podľa chuti a preferencií

Postup

Všetky suroviny dáme do sekáča potravín (malý mixér, viď obrázok) a poriadne mixujeme 4-5 minút. Pena by mala nabrať aspoň 3krát taký objem ako mali suroviny na začiatku. (Ak ste použili mrazené ovocie, nechajte ich pred mixovaním trochu rozmraziť.)

IMG_20140427_124158

Keď je pena tuhá, je hotová a môžete ju podávať.

Jogurtové dropsy si pripravte noc vopred. Budete na nich potrebovať ľubovoľnú formu, v ktorej budú cez noc v chladničke, najlepšie silikónovú s malými otvormi-formičkami. Ak takú nemáte, jogurtové dropsy čapujte sáčkom na tácku alebo papier na pečenie a dajte zamraziť.

Zmiešajte jogurt, kakao a sladidlo v množstve podľa potreby (teda koľko sa vám zmestí do formičiek) a dajte na noc zamraziť.

Ak si nie ste istý či vám tieto dropsy k ovocnej pene treba, verte mi – chcete ich :) Keď sa začnú roztápať, chutia úplne ako čokoláda, mňam mňam.

A takto vyzerá výsledok:

ovocná pena plná proteínu

ovocná pena

 Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel (kúpite tu).

Be Social

Podobné recepty

  • Množstvo : 9
  • Porcie : 9
  • Tepelná úprava : 30 Min
Tvarohovo-gaštanový koláč s banánom a čokoládou
  • Množstvo : 1
  • Porcie : 1
Mango smoothie bowl s makom

Pin It on Pinterest