Fit Recepty
Sleduj ma
Ovseno-semienkový chlieb bez múky

Ovseno-semienkový chlieb bez múky

Veľmi chutný ovseno-semienkový chlieb bez múky a vajec ktorý vám poskytne dostatok vlákniny, bielkovín, zdravých tukov, vitamínov aj minerálov. V prípade, že by ste si ho chceli pripraviť nasladko, odporúčam do cesta primiešať 2 lyžice medu či javorového sirupu. Tento fantastický a nutrične bohatý chlebík je perfektný k rôznym šalátom, domácim nátierkam, syrom či olivám. Pokiaľ obľubujete výživné, tuhšie pečivo, určite tento recept vyskúšajte.

Na prípravu vám postačí jedna miska, v ktorej všetky suroviny jednoducho zmiešate dokopy. Môžete si doň tiež primiešať svoje obľúbené semienka, napríklad tekvicové či malé množstvo sezamu (keďže má sezam výraznú chuť aj vôňu, použite len malé množstvo). V prípade sladkej obmeny si doň pokojne môžete vmiešať i nejaké sušené ovocie, prípadne nasekané orechy. Nezabudnite však nechať cesto na hodinu odležať, než ho začnete piecť. Všetky suroviny totiž potrebujú nasiaknuť vodou a kokosovým olejom aby sa viac zlepili a následne zjednotili pri pečení - chlieb sa vám tak nebude rozpadávať.

Ovseno-semienkový chlieb bez múky odporúčam servírovať potretý avokádom, pestom alebo maslom. Je perfektný, určite sa po ňom iba zapráši ;)

A nezabúdajte, 1 hrnček v receptoch predstavuje 250 ml.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu zmiešame, vylejeme do silikónovej alebo papierom na pečenie vystlatej formy na chlieb a necháme odstáť aspoň 1 hodinu. Tento krok určite nevynechajte, inak chlieb nebude držať tvar a bude sa rozpadávať.
  2. Následne chlieb pečieme 40 minút na 175 stupňoch.
  3. Chlieb vyberieme, vyklopíme na papier na pečenie a nezakrytý ho dáme piecť ešte na 15-20 minút. Výsledný chlieb má byť zvonka tvrdší a zlatistej farby.
  4. Najlepšie chutí čerstvý, na ďalší deň ho pred servírovaním odporúčam ohriať.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy65 minút
Výdatnosť12 krajcov
Nutričné hodnoty / 1 krajec
KCal160 KCal
Sacharidy10 g
Vláknina4 g
Bielkoviny5 g
Tuky11 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu