Fit Recepty
Sleduj ma
Proteínové granola tyčinky

Proteínové granola tyčinky

Vláčne proteínové granola tyčinky s orechovým maslom - sú perfektné na doplnenie energie počas dňa alebo po tréningu. Vďaka pridanému proteínovému prášku obsahujú veľa bielkovín a viete si vďaka nemu meniť aj výslednú chuť tyčiniek (vyskúšajte napríklad čokoládové, kokosové alebo ovocné proteíny). Tento recept na zdravý snack zvládne úplne každý, je veľmi jednoduchý a zároveň neodolateľne chutný.

Hotové granola tyčinky si môžete poliať napríklad roztopenou horkou čokoládou či kúskom arašidového alebo iného orechového masla. Takto pripravené fitness tyčinky si zabaľte do krabičky a majte ich pripravené v prípade núdze - sú skvelé na raňajky, keď nestíhate alebo tiež ako výživná desiata, olovrant či snack kedykoľvek počas dňa, keď vám chýba energia. Preto sa hodia najmä do práce, školy či na dlhé cesty a náročné túry.

Fitness proteínové granola tyčinky sú tiež bez mlieka a vajec, a tým vhodné aj pre alergikov na tieto potraviny. Ak máte radi arašidové maslo, v týchto tyčinkách ho budete zbožňovať! Nezabudnite si ich pripraviť hneď viac.

Tip: Proteín môžete v prípade potreby nahradiť s 30 g pudingového prášku alebo múky.

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky suroviny spolu poriadne rozmiešame a vzniknuté cesto dáme do formy vystlatej papierom na pečenie (s rozmermi zhruba 20x20 cm).
  2. Pečieme ho 20 minút pri 170 stupňoch.
  3. Po dopečení necháme koláč vychladnúť a následne ho nakrájame na 6 tyčiniek.
Čas prípravy30 minút
Výdatnosť6 tyčiniek
Nutričné hodnoty/ 1 tyčinka
KCal198 KCal
Sacharidy25 g
Vláknina3 g
Bielkoviny9 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu