Fit Recepty
Sleduj ma
Studená ovsená kaša s proteínom a čučoriedkami

Studená ovsená kaša s proteínom a čučoriedkami

Studená, nevarená ovsená kaša s proteínom, čučoriedkami a arašidovým maslom. Ďalší nápad, ako si pripraviť ovsenú raňajkovú kašu. Zaspali ste do práce a nemáte ani minútu navyše na ohrievanie mlieka a kontrolu, aby sa vám kaša nepripálila? Tak to skúste takto! Čítajúc tieto ingrediencie si ich všetky môžete rovno hádzať do jednej nádoby a premiešať, to je všetko. Zatiaľ čo sa stihnete vychystať a dokončiť rannú hygienu, táto nevarená ovsená kaša sa vám sama pripraví v chladničke.

Skvelý tip pre večných spachtošov, čo sa ráno vykopú z postele vždy na poslednú chvíľu a potom nestíhajú raňajky. Ovsené vločky v mlieku, proteínový prášok a kokosová múka krásne vsiaknu všetko mlieko v tomto sladkom, raňajkovom jedle a vytvoria hustú a výživnú kašu. Nabite sa ráno dávkou vlákniny, bielkovín a zdravých tukov. Arašidové maslo dodá tejto kaši tú správnu, orechovú chuť a čučoriedky celé tieto fit raňajky priblížia k dokonalosti.

Mlieko môžete použiť kravské ale aj rastlinné, čo vrelo odporúčam najmä ľuďom s intoleranciou na mlieko a vegánom. Kaša tak bude nie len bez vajec a lepku, ale aj bez mlieka. Vhodná teda pre každého alergika. Pripravte si na ráno túto jednoduchú kašu a nezabudnite si ju v chladničke, keď budete vychádzať z domu ;)

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu zmiešame a v zakrytej miske odložíme do chladničky aspoň na 10 minút.
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal380 KCal
Sacharidy40 g
Vláknina8 g
Bielkoviny22 g
Tuky13 g