Fit Recepty
Sleduj ma
Svieži ananásovo-uhorkový šalát

Svieži ananásovo-uhorkový šalát

Svieži ananásovo-uhorkový šalát bohatý na vitamíny a minerály, vhodný najmä do horúcich letných dní ako rýchle osvieženie a snack v jednom, alebo tiež ako príloha k mäsitým jedlám. Ak hľadáte niečo hravé, farebné a osviežujúce, vyskúšajte tento zdravý šalát z ananásu a uhorky. Už len pohľad na neho vám urobí radosť.

Vraví sa, že v jednoduchosti je krása a môžem to potvrdiť týmto jednoduchým, rýchlym a zdravým šalátom z ananásu a uhorky, dochuteným citrónom a bylinkami. Výrazná chuť ananásu a jemná chuť vodnatej uhorky je presne ten správny balans, ktorý chcete v takomto šaláte mať. Na dochutenie môžete použiť buď mätu alebo pre ešte netradičnejšiu chuť, petržlenovú vňať (najlepšie čerstvé).

Pripravte si tento svieži letný šalát ako snack do práce, ako zdravý dezert keď vás prepadne chuť na niečo sladkasté alebo ako nezvyčajnú a ľahkú prílohu k mäsu. Ananás vám doslova rozprúdi krv v žilách, keďže pomáha znižovať zrážanlivosť krvi a rozpúšťať usadeniny v cievach. Vďačíme za to látke nazývanej bromelín, ktorý navyše pomáha pri spaľovaní tukov. Takže tento svieži ananásovo-uhorkový šalát je nízkokalorický, nízkotučný a ešte k tomu pomáha spaľovať tuky! A pre toto všetko je potrebných iba 10 minút v kuchyni pri čistení a krájaní - potrebujete snáď viac dôvodov, prečo tento zdravý šalát vyskúšať?

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 400g ananásu
  • 1 šalátová uhorka
  • 1 citrón/limetka
  • petržlenová vňať (čerstvá alebo sušená) alebo mäta

Postup

  1. Ananás a uhorku očistíme a nakrájame ich na malé kúsky.
  2. Kúsky ananásu a uhorky pokvapkáme šťavou z citróna alebo limetky a na záver ich posypeme sušenou či čerstvou petržlenovou vňaťou či mätou.
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal118 KCal
Sacharidy25 g
Vláknina4 g
Bielkoviny2 g
Tuky1 g
...
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu

✉️ Pošli mi svoj obľúbený recept.

Rada varíš zdravo a chceš zverejnit svoj obľúbený recept na Fit Recepty ?
Pošli mi ho emailom a rada ho odskúšam a zverejním.