Fit Recepty
Sleduj ma
Fit tvarohový krém s kiwi a makom

Fit tvarohový krém s kiwi a makom

Ak potrebujete v rýchlosti vyčarovať zaujímavé, ale za to jednoduché a zdravé raňajky plné bielkovín, skúste tento fit tvarohový krém s vanilkovým nádychom a kiwi, doplnený o makové zrniečka. Tento tvarohový krém vás výborne naštartuje do nového dňa a dodá vám potrebnú energiu. Je bohatý na bielkoviny, vápnik a vitamíny. Začnite deň s úsmevom a pripravte si chutné, sladké raňajky bez výčitiek.

Príprava raňajok už skutočne nemôže byť jednoduchšia. Tvaroh si v miske zmiešajte so stéviou, prípadne iným sladidlom a vanilkovým extraktom a tvarohový krém máte hotový. Nakrájajte si na vrch kiwi, posypte kešu orechmi (naozaj odporúčam, mňam!) a na záver posypte makom. Jedlo hotové za menej ako 10 minút a pritom bohaté na bielkoviny, bez cukru, vajec, lepku, zbytočného tuku a množstva kalórií. Vhodné skutočne pre každého, či už športovca alebo každého na diéte.

Tento zdravý a fit tvarohový krém môžete pripravovať aj podávať na rôzne spôsoby. Do tvarohu si môžete primiešať aj proteínový prášok, zvýšiť tak množstvo bielkovín a zároveň dochutiť tvaroh o vami zvolenú príchuť proteínu (odporúčam kakao, kokos alebo vanilku). Ak použijete proteínový prášok, môžete sladidlo vynechať úplne. Na posypanie môžete použiť akékoľvek obľúbené ovocie (lesnú zmes, bobuľové ovocie, banány, broskyne), kokos, orechy alebo i zmes sušeného ovocia. Možností je neúrekom, nájdite si tú svoju ideálnu kombináciu. Takéto fit raňajky s tvarohom nikdy neomrzia.

Recept je z mojej knihy Rýchlo a fit (5 - 30 minút) - kúpite tu.

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Tvaroh rozmiešame so sladidlom podľa chuti, vanilkovým extraktom a naservírujeme ho do misky.
  2. Na tvarohový krém poukladáme kiwi nakrájané na malé kúsky a na záver ho posypeme makom.
  3. V prípade záujmu pridáme aj kešu orechy.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty /
KCal302 KCal
Sacharidy31 g
Vláknina5 g
Bielkoviny32 g
Tuky6 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu