Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Wrap s humusom, paradajkou, syrom a šalátom

Wrap s humusom, paradajkou, syrom a šalátom

Prinášam vám ďalšiu inšpiráciu na jednoduchý a zdravý wrap, tentokrát s humusom, paradajkou, syrom a šalátom. Tak, ako aj jeho predchodca - Wrap s banánom a arašidovým maslom , aj tento slaný variant je vhodný ako jedlo či snack na cestovanie alebo ako zdravá desiata, olovrant či dokonca i raňajky. Tento slaný wrap poteší nielen svojou skvelou chuťou, no takisto aj vyváženými nutričnými hodnotami.

Použiť môžeme domácu alebo kúpenú tortillu, prípadne arabský chlieb. Hummus môžete použiť tiež buď domáci alebo z obchodu, no verím, že domácemu hummusu sa nič nevyrovná. Recept na chutný domáci humus nájdete tu: Indické mrkvové kari . Táto zdravá cícerová pomazánka dodá celému wrapu lahodnú chuť a hravo nahradí akékoľvek maslo či pomazánku. V tomto wrape rada striedam čerstvú mozzarellu a slanší syr halloumi, ktorý je ešte chutnejší po opečení wrapu na panvici (v tom prípade ho ale nestáčame, stačí tortillu preložiť na polovicu, aby sa krásne roztopil).

A v prípade, že by ste si tieto recepty na zdravé wrapy obľúbili, skúste ho aj v mojej ďalšej obľúbenej kombinácii s avokádom, údeným lososom a sušenými paradajkami. Znie to dobre, však?

Ingrediencie

  • 1 celozrnná tortilla alebo arabský chlieb
  • 1 menšia paradajka
  • 60 g čerstvej mozzarelly (alebo syra halloumi)
  • 2 PL hummusu
  • menšia hrsť šalátu

Postup

  1. Tortillu môžeme predom zohriať na suchej panvici či v mikrovlnnej rúre, bude sa s ňou jednoduchšie pracovať.
  2. Zmäknutú tortillu potrieme hummusom a na jej kraj poukladáme na plátky nakrájanú paradajku, syr a umytý šalát.
  3. Wrap napevno zrolujeme a prekrojíme na polovicu.
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal362 KCal
Sacharidy26 g
Vláknina6 g
Bielkoviny17 g
Tuky18 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu