Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Wrap s banánom a arašidovým maslom

Wrap s banánom a arašidovým maslom

Skvelý tip na chutný a zdravý snack na cesty a dovolenky, no poslúži aj ako zdravá desiata do školy a práce. Tento zdravý wrap s banánom a arašidovým maslom budete mať hotový do 5 minút a budete k nemu potrebovať iba 3 suroviny.

Použiť môžete celozrnnú tortillu (domácu alebo z obchodu), prípadne arabský chlieb. Nutričné hodnoty sú vypočítané s tortillou (45 g). Na potretie použijem výživné arašidové maslo, avšak ak máte alergiu na arašidy alebo preferujete iné maslo, pokojne môžete použiť mandľové či kešu maslo, ktoré hravo splnia účel. Tento wrap je bohatý na vlákninu a môže dobre poslúžiť aj ako po-tréningový snack, ktorý zároveň zasýti. Obsahuje totiž rýchle cukry z banánu a zároveň komplexné sacharidy, bielkoviny aj primeranú dávku zdravého tuku. A perfektný je aj ako hodnotný snack na náročné túry.

Tieto zdravé wrapy na sladko sa dajú ľahko zrolovať a zabaliť na cesty, preto dúfam, že vám tento jednoduchý recept padne vhod. Ak ste ešte takúto kombináciu neskúšali, určite tak odporúčam urobiť čím skôr. Najmä, ak ste aspoň takým milovníkom arašidového masla, ako ja.

Ďalšie tipy na zdravé snacky na cesty vrátane tohto wrapu vám ukážem aj v mojom videu nižšie.

Ingrediencie

  • 1 celozrnná tortilla alebo arabský chlieb
  • 1 banán
  • 1 PL arašidového (prípadne mandľového alebo kešu masla) (odporúčam toto)

Postup

  1. Tortillu môžeme predom zohriať na suchej panvici či v mikrovlnnej rúre, bude sa s ňou tak aj ľahšie pracovať.
  2. Ohriatu tortillu potrieme orechovým alebo arašidovým maslom, vložíme do nej celý olúpaný banán a wrap zrolujeme.
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal330 KCal
Sacharidy45 g
Vláknina7 g
Bielkoviny10 g
Tuky11 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu