Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá čokoládová nátierka - fitness Nutella

Zdravá čokoládová nátierka - fitness Nutella

Chuťovo vynikajúca, zdravá čokoládová nátierka ktorá je vhodná ako náhrada za Nutellu či podobné čokoládové nátierky. Obsahuje kvalitné suroviny plné vitamínov a minerálov a zdravé tuky, a preto pri nej nemusíte mať výčitky. Túto fitness Nutellu si môžete vychutnať napríklad s celozrnným pečivom, palacinkami, wafľami, ako dochucovadlo do jogurtov a kaší či len tak, samostatne.

Táto zdravá čokoládová nátierka je skrátka povinnou maškrtou každej ženy. Úprimne, ktorá z vás pohrdne lyžičkou Nutelly počas stresujúceho, únavného alebo akéhokoľvek dňa? Teraz si ju môžete dopriať s pocitom, že je plná zdravých tukov a vitamínov a skutočne nič vám už nebude chýbať k šťastiu. Žiaden palmový olej ani cukor, iba med, lieskové oriešky, kakao a avokádo. Presne tak, avokádo sa dá využiť na milión spôsobov, preto ho všetci milujeme.

Skúste túto nátierku pripraviť svojim deťom a nepovedať im, že je zdravá a uvidíte, ako im zachutí! :) Tento recept je obzvlášť vhodný pre milovníkov sladkých raňajok. Pripravte si chutnú desiatu do školy alebo zdravé palacinky na raňajky - táto čokoládová nátierka sa k nim hodí perfektne, a to najmä spolu s nakrájaným banánom. Fitness Nutella je skrátka recept, ktorý musíte vyskúšať. Odporúčam použiť k jej príprave sekáčik ( (odporúčam tento) ), nie veľký mixér.

1 porcia sa rovná jednej veľkej kopcovitej lyžici.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Ako prvé si v mixéri rozmixujeme lieskové orechy na jemnú múku.
  2. Do lieskovej múčky pridáme banán zbavený šupky, avokádo zbavené šupky a kôstky, med, kakao, kokosový olej, štipku škorice a v prípade záujmu aj sušené mlieko.
  3. Zmes poriadne rozmixujeme na čo najhladšiu kašu.
  4. Vzniknutú čokoládovú nátierku môžeme podávať s celozrnným pečivom, palacinkami, waflami, spolu s jogurtom alebo aj samostatne.
  5. Nátierku skladujeme v chladničke a spotrebujeme do 3 dní.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť10 porcií
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal115 KCal
Sacharidy12 g
Vláknina3 g
Bielkoviny2 g
Tuky8 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu