Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravé mrkvové muffiny zo špaldovej múky

Zdravé mrkvové muffiny zo špaldovej múky

Sľubujem, že si tieto zdravé mrkvové muffiny zo špaldovej múky zamilujete na prvé ochutnanie. Sú lahodne mäkkučké, vláčne a tak jednoduché na prípravu! Nájdete v nich iba zdravé suroviny a k tomu kopec vlákniny.

Tieto špaldové muffiny sú bez vajec a tiež bez laktózy - prídu si pri nich tak na chuť aj alergici na tieto potraviny. No a ak ste náhodou alergický na orechy, pokojne ich môžete z receptu vynechať. Do cesta som namiesto väčšiny oleja pridala jablkové pyré, ktoré zastupuje jeho úlohu, akurát bez zbytočne vysokého množstva tuku a kalórií. Takisto v ňom nájdete aj chia semienka, ktoré pohltia nadbytočnú vodu, čo robí tieto mrkvové muffinky úplne jemnučkými aj bez vajec - určite ich teda nevynechajte.

Z uvedeného množstva surovín vám výjde 10 veľkých muffinov. Ak by ste chceli v recepte namiesto sypkého sladidla použiť napríklad med, uberte trochu z vody. Ja som si pripravila tieto mrkvové muffiny bez cukru, vďaka použitiu brezového cukru (odporúčam tento) a boli vynikajúce.

Isto tieto zdravé mrkvové muffiny zo špaldovej múky vyskúšajte, verím totiž, že ich nebudete robiť naposledy. A tá neskutočná vôňa škorice, mňam!

Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).

Ingrediencie

Postup

  1. V miske si spolu zmiešame všetky sypké suroviny dohromady.
  2. Potom k nim primiešame najemno nastrúhanú mrkvu a tiež všetky mokré suroviny.
  3. Hotové hustejšie cesto rozdelíme do 9 muffinových formičiek (najlepšie silikónových).
  4. Muffiny pečieme 25-35 minút pri 190 stupňoch, podľa výkonnosti rúry, do zlatista.
Kniha Obedy a večere
Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).
Kúpiť knihu
Čas prípravy35 minút
Výdatnosť10 muffinov
Nutričné hodnoty/ 1 muffin
KCal155 KCal
Sacharidy21 g
Vláknina5 g
Bielkoviny5 g
Tuky7 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu