Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravý šalát z pohánky so zeleninou a cottage cheese

Zdravý šalát z pohánky so zeleninou a cottage cheese

Tento zdravý šalát z pohánky so zeleninou a cottage cheese si zamilujete na prvé ochutnanie. Nájdete v ňom zdroje všetkých nutrientov - komplexných sacharidov, bielkovín, vlákniny, zdravého tuku a tiež poriadnu dávku vitamínov a minerálov. Prečo ho teda neskúsiť? Chutí vynikajúco! :)

Pohánkový šalát sa hodí ako ľahká večera, prípadne aj ako príloha k mäsu či rybám. Podávať ho môžete buď teplý alebo studený. Vďaka tomu, že ho netreba ani ohrievať, môže dobre poslúžiť aj ako rýchly obed do práce či školy.

Cottage cheese v spojení s avokádom mu dodávajú neodolateľne krémovú chuť a paprika s pórom zase šalát chuťovo osviežia. Pohánku si môžeme uvariť viacerými spôsobmi. Ten najšetrnejší k živinám je zaliať ju vriacou vodou a nechať ju zmäknúť pod pokrievkou cez noc. Tento postup je však príliš zdĺhavý, preto som zvolila na prípravu postup opísaný nižšie, ktorý je tiež šetrný k jej živinám, avšak je oveľa rýchlejší.

To, že je pohánka perfektnou plodinou pre naše zdravie už vysvetľovať snáď ani nemusím. Vyskúšajte si ju teda pripraviť v tejto chutnej forme. Prípadne sa odporúčam pozrieť aj na tieto chutné šaláty s pohánkou: Lahodná pohánka s mrkvou a pórom alebo Pohánkový šalát s červenou repou .

Do zdravého jedálnička je takýto šalát z pohánky so zeleninou a cottage cheese ako stvorený, poďte ho teda určite vyskúšať.

Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).

Ingrediencie

  • 100 g suchej pohánky (odporúčam túto)
  • 250 g cottage cheese
  • 1 avokádo
  • 1 červená paprika
  • 1/2 stonky póru
  • soľ, mleté čierne korenie (podľa chuti)

Postup

  1. Pohánku prepláchneme a zalejeme ju v hrnci 1,5 násobným objemom vriacej vody. Necháme ju prevrieť a 3 minúty ju povaríme.
  2. Potom ju odstavíme z tepla a pod pokrievkou ju necháme napučnieť po dobu 30-35 minút.
  3. Uvarenú pohánku zmiešame s cottage cheese, očisteným a nakrájaným avokádom, paprikou a pórom.
  4. Šalát na záver dochutíme soľou a korením.
Kniha Obedy a večere
Tento recept je z novej knihy Fit recepty - obedy a večere (KÚPITE TU).
Kúpiť knihu
Čas prípravy40 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal530 KCal
Sacharidy50 g
Vláknina15 g
Bielkoviny37 g
Tuky18 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu