Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Banánový tofu puding

Banánový tofu puding

Tento krémový tofu puding neobsahuje žiadnu múku, škrob, cukor ani mlieko, no aj napriek tomu je perfektne lahodný. Potrebujete k nemu iba zopár ingrediencií a servírovať ho môžete do 5 minút.

Recept na zdravý banánový tofu puding vznikol úplne náhodne, keď som chcela z tofu vyčarovať niečo sladké a chutné a mala som doma zrelé banány. Keďže je tento banánový puding bez múky, lepku a tiež mlieka, je vhodný pre celiatikov aj vegánov. Osladila som si ho iba trochou stévie, keďže banány sú v ňom dostatočne sladké, čo mu tiež dopomohlo k jeho nízkemu obsahu kalórií. Avšak v prípade, že stéviu nemáte, môžete si ho dosladiť aj medom alebo javorovým sirupom.

Vanilková aróma sa krásne dopĺňa s chuťou banánov a navyše zabezpečí, že chuť tofu v tomto pudingu úplne zanikne. Pre kakaový puding stačí, ak do neho pridáte pár lyžíc kakaa. 1 malá porcia pudingu obsahuje len 84 kcal a 12 g sacharidov, takže ak vám bude veľmi chutiť, pokojne môžete zjesť aj zo dve porcie.

Ak chcete, aby tofu puding obsahoval ešte väčšie množstvo bielkovín a pozdvihnúť ho tak na fitness level, môžete doňho pokojne pridať aj odmerku proteínového prášku (použiť môžete aj vegánsky, pre zachovanie bezlepkovej a bezmliečnej receptúry).

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 2 zrelé banány
  • 1 (180g) bio tofu
  • 1 ČL vanilkovej arómy
  • 1/4 ČL stévie

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu poriadne rozmixujeme v mixéri dohladka.
  2. Puding ochutnáme, a ak ho chceme ešte sladší, prípadne je cítiť chuť tofu, pridáme sladidlo (stéviu, agáve, javorový sirup alebo med) podľa chuti.
  3. Puding skladujte v chladničke a spotrebujte ho do 3 dní.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal84 KCal
Sacharidy12 g
Vláknina2 g
Bielkoviny5 g
Tuky2 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu