Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Figový chia puding s kokosom

Figový chia puding s kokosom

Rýchla a nutrične hodnotná dobrota, ktorá sa perfektne hodí na raňajky. Využite figovú sezónu a pripravte si tento vynikajúci figový chia puding s kokosom. Chia pudingy sú plné bielkovín, omega 3 a 6 mastných kyselín, vlákniny a vápnika. Svoju pudingovú konzistenciu nadobúdajú vďaka schopnosti chia semienok, ktoré v tekutine napučnejú a zväčšia svoj objem až 12-krát. Zároveň sú to práve chia, ktoré dodávajú dezertu najviac nutrične hodnotných látok.

Receptov na chia pudingy mám na stránke niekoľko, určite si teda pozrite kategóriu "chia semienka", kde ich nájdete viac. Tento zdravý chia puding s jogurtom a kokosom je lahodný, chutný a zároveň plný zdravých tukov. V prípade, že chcete znížiť množstvo sacharidov v recepte, vynechajte sladidlo. Niekomu môžu stačiť v recepte na osladenie i čerstvé figy, ktoré sú prirodzene dosť sladké, prípadne si puding môžete dosladiť proteínom či stéviou.

Figový chia puding s kokosom podávajte posypaný orieškami, škoricou či ovocím. Je perfektný na raňajky, ale aj ako dezert počas dňa. Pripravený ho budete mať do 10 minút, potom si už len bude potrebovať oddýchnuť v chladničke, aspoň takých 5 hodín.

Tip: V prípade záujmu môžete na osladenie a doplnenie bielkovín pridať ešte odmerku proteínového prášku ľubovoľnej príchute (odporúčam tento) .

Ingrediencie

Postup

  1. V miske si zmiešame jogurt či acidofilné mlieko s chia semienkami, sladidlom a strúhaným kokosom.
  2. Zmes rozdelíme do dvoch pohárov či misiek.
  3. Figy umyjeme, nakrájame na menšie časti a pridáme do pudingu.
  4. Na záver pohár ozdobíme podľa vlastnej fantázie, môžeme pridať napríklad orechy, iné ovocie, kokosové plátky či celú škoricu.
  5. Puding dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 5 hodín.
Čas prípravy10 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal360 KCal
Sacharidy50 g
Vláknina9 g
Bielkoviny15 g
Tuky10 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu