Fit Recepty
Sleduj ma
Jahodové overnight oats

Jahodové overnight oats

Jednoduchý recept na zdravé a chutné raňajky plné omega 3 mastných kyselín a vlákniny, ktoré máte hotové do 5 minút. Vyskúšajte tieto jahodové overnight oats s kokosom a chia semienkami - túto kombináciu jednoducho milujem!

Výhodou tohto receptu a overnight oats všeobecne je, že si ich môžete pripraviť deň vopred a ráno budú presne také, aké majú byť - studené, krémové a delikátne. Nemusíte sa s raňajkami ponáhľať, jednoducho ich vytiahnete z chladničky a vychutnáte si ich v priebehu pár minút. V recepte môžete použiť ľubovoľné mlieko, či už kravské, kokosové, ryžové, ovsené alebo mandľové.

Ovsené vločky sú jednou z najvhodnejších potravín, ktoré si na raňajky môžete dopriať. Vďaka svojim vlastnostiam sú tiež vhodné pri redukcii hmotnosti. Obsahujú komplexné sacharidy s postupným uvoľňovaním a majú nízky glykemický index. Obsahujú veľa nerozpustnej i rozpustnej vlákniny, vďaka ktorej prospievajú tráveniu, pomáhajú bojovať proti vysokému krvnému tlaku a zasýtia na dlhú dobu. Pravidelná konzumácia ovsených vločiek pozitívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi prostredníctvom omega-3 nenasýtených mastných kyselín. Vedecké štúdie označujú ovsené vločky za preventívny prostriedok proti rakovine, keďže ich pravidelnou konzumáciou dodáte telu vlákninu a živiny, ktoré bojujú proti tomuto ochoreniu. Ovsené vločky obsahujú vysoký podiel mangánu (podporuje zdravé fungovanie nervovej sústavy, imunitného systému, zdravie kostí a zubov), vitamin K (nevyhnutný pre krvnú zrážanlivosť, znižuje tiež riziko vzniku nádorových ochorení), fosfor, draslík, vápnik, železo, zinok a množstvo iných živín.

1 hrnček = 250 ml

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Jahody si rozmixujeme v mixéri na pyré.
  2. Prelejeme ich do misky, kde ich poriadne zmiešame so všetkými ostatnými ingredienciami.
  3. Takto vytvorenú zmes nadávkujeme do misiek alebo uzatvárateľných fliaš a dáme aspoň na 5 hodín do chladničky.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal375 KCal
Sacharidy44 g
Vláknina12 g
Bielkoviny13 g
Tuky12 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu