Fit Recepty
Sleduj ma
Krémový ryžový čoko puding s tvarohom a čučoriedkami

Krémový ryžový čoko puding s tvarohom a čučoriedkami

Máte radi čokoládové pochúťky, v zdravom prevedení? V takom prípade určite neváhajte a poďte vyskúšať tento ryžový čoko puding s tvarohom a čučoriedkami. Je lahodne krémový, rýchly na prípravu a ideálny ako sladká desiata či raňajky, ktoré si viete pripraviť deň vopred.

Na prípravu krémových ryžových pudingov a ryžových dezertov je najideálnejšia stredozrnná ryža, ja v takom prípade najradšej používam ryžu classic od SOS. Okrem ryžových dezertov je ideálna aj na prípravu rizota. Výborne totiž absorbuje tekutinu a pritom sa nelepí.

Tvaroh tento ryžový čokoládový puding ovsieži a zároveň mu pridá hodnotnú dávku bielkovín. V prípade, že ale laktóza nie je vašim priateľom, tvaroh môžete z receptu vynechať a namiesto klasického mlieka použiť rastlinné mlieko - skvelé bude kokosové, mandľové, ovsené aj ryžové.

Ak teda obľubujete ryžu v mlieku a ryžové pudingy, poďte túto dobrotu vyskúšať.

Ingrediencie

  • 150 g ryže SOS classic (odporúčam túto)
  • 3 PL kakaa
  • 250 g nízkotučného, roztierateľného tvarohu
  • 4 PL xylitolu alebo medu
  • cca 600 ml mlieka (klasické/kokosové/ovsené/ryžové/mandľové)
  • 200 g čučoriedok

Postup

  1. Ryžu prepláchneme, zalejeme v hrnci zvoleným druhom mlieka a varíme ju na miernom plameni po dobu približne 12 minút.
  2. Po tom, čo ryža nasiakla väčšinu tekutiny, do nej pridáme sladidlo, kakao a varíme ju ešte 3-5 minút do zhustnutia. Ak je to potrebné, môžeme do nej pridať ešte trochu mlieka (podľa toho, ako hustý chcete mať puding).
  3. Keď je ryža v mlieku hotová, vmiešame do nej tvaroh a čučoriedky.
  4. Ryžový puding nadávkujeme do 4 dezertných misiek a môžeme ho podávať buď teplý, alebo po vychladnutí. Skladujeme ho v chladničke a spotrebujeme ideálne do 4 dní.
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal300 KCal
Sacharidy41 g
Vláknina5 g
Bielkoviny17 g
Tuky2 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu