Fit Recepty
Sleduj ma
Nepečené jablkovo-slivkové mini tortičky

Nepečené jablkovo-slivkové mini tortičky

Chutné, nepečené jablkovo-slivkové mini tortičky so sladkokyslou jogurtovo limetkovou polevou. Sú plné vitamínov a vlákniny. Hodia sa skvelo na raňajky alebo ako zdravý nepečený dezert.

Výborný spôsob, ako využiť sezónu jabĺk. Je už dávno známe, že kombinácia jablka a mrkvy je výborná, no ak sa k tomu pridá výrazná chuť sliviek a celé sa to okorení perníkovým korením, ktoré v mnohých z nás vyvoláva pocit Vianoc, vznikne nám úžasný dezert, ktorý si s radosťou necháte len tak pomaly rozplynúť na jazyku. Prípravu zvládne skutočne každý, potrebujete len dobrý mixér s ostrými nožmi ( (odporúčam tento) ) a chladničku - ktorú, predpokladám, máte :)

Mne osobne tieto ovocné mini tortičky najviac chutia v kombinácii so sladkokyslou polevou z gréckeho jogurtu, medu a limetkovej šťavy. Môžete však zvoliť polevu akú len chcete, prípadne ich podávať samostatne. Dezert je navyše nízkokalorický a bohatý na vlákninu, ktorej máme v našich jedálničkoch podstatne menej ako kedysi. Tieto tortičky sú skvelým snackom aj do práce či do školy, kedy vám chýba energia a potrebujete doplniť vitamíny, minerály a tiež vlákninu.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

 • 2 jablká
 • 150g sušených sliviek
 • 3 mrkvy
 • 1 PL perníkového korenia
 • orechy (voliteľné) (odporúčam tieto)
 • na polevu:
 • 100g gréckeho jogurtu
 • 1 PL limetkovej šťavy
 • 1 PL medu (odporúčam tento)

Postup

 1. Mrkvy a jablká si nastrúhame a zbavíme šťavy.
 2. V mixéri rozmixujeme sušené slivky spolu s 2 lyžicami nastrúhaných jabĺk na hladkú lepivú hmotu.
 3. Slivkovú hmotu primiešame k nastrúhaným mrkvám a jablkám spolu s perníkovým korením a v prípade potreby aj s nadrobno nakrájanými orechmi.
 4. Vzniknuté cesto poriadne natlačíme do 4 formičiek alebo menších misiek a dáme stuhnúť do chladničky aspoň na 8 hodín.
 5. Pred servírovaním si v miske zmiešame grécky jogurt, limetkovú šťavu a med.
 6. Tortičky vyklopíme z misiek a potrieme touto polevou.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť4 kusy
Nutričné hodnoty/ 1 kus
KCal177 KCal
Sacharidy38 g
Vláknina6 g
Bielkoviny4 g
Tuky1 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu