Fit Recepty
Sleduj ma
Pečené fit tvarohovo-proteínové placky

Pečené fit tvarohovo-proteínové placky

Vyskúšajte tieto skvelé fitness tvarohovo-proteínové placky alebo pečené lievance bez múky - na názve až tak nezáleží, čo je dôležité je, že sú zdravé a chuťovo fantastické! Navyše, budete na ne potrebovať iba 5 zdravých surovín a sú úplne bez múky.

Tieto pečené tvarohové plackybohaté na bielkoviny (obsahujú až 58 g na porciu) a majú pomerne nízky obsah nutrientov, ktorým sa pri chudnutí či rysovaní do plaviek snažíme vyhýbať - teda kalórie, tuky a sacharidy. Je to jeden z tých receptov s proteínovým práškom, ktoré si robievam často a veľmi rada. Použiť v nich môžete proteín akejkoľvek príchute a stále si tak obmieňať ich chuť. Ja v tomto recepte najradšej používam vanilkový, banánový alebo kokosový proteín. Ak však proteín použiť nechcete, môžete ho nahradiť rovnakým množstvom pudingového prášku. Na osladenie som použila štipku stévie, no môžete si ich dosladiť napríklad xylitolom alebo aj trochou medu. Pre najlepší výsledok použite v recepte jemný tvaroh.

Placky sú úžasne šťavnaté a zasýtia na dlhú dobu. Vychutnať si ich môžete kľudne na raňajky, ako dezert či desiatu v práci alebo škole. A môžu perfektne poslúžiť aj ako potréningové jedlo - vaše svaly vám poďakujú.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

  • 25g proteínového (alebo pudingového) prášku (odporúčam tento)
  • 1 vajce
  • 80g ovocia (bobuľovité,slivky,marhule..)
  • sladidlo (podľa potreby)
  • 150g tvarohu

Postup

  1. Tvaroh si rozmiešame s vajíčkom a proteínovým/pudingovým práškom. Ak používate pudingový prášok, pridajte do zmesi aj sladidlo podľa chuti.
  2. Následne do cesta primiešame nadrobno nakrájané ovocie.
  3. Cesto lyžicou dávkujeme na plech vystlatý papierom na pečenie a pečieme 25-30 minút pri 180 stupňoch.
  4. Z cesta môžeme vytvoriť niekoľko meších alebo jednu veľkú placku, ktorú neskôr naplníme obľúbenou oblohou.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy35 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal380 KCal
Sacharidy22 g
Vláknina3 g
Bielkoviny56 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu