Fit Recepty
Sleduj ma
Pohánkový, kuskusový alebo quinoový šalát s mangom

Pohánkový, kuskusový alebo quinoový šalát s mangom

Jednoduchý, osviežujúci a delikátny šalát ktorý si môžete pripraviť z pohánky, kuskusu, bulguru alebo quinoi podľa toho, čo máte práve doma a ktorú surovinu preferujete. Mango mu v spojení s ostatnými surovinami dodá zaujímavú a neodolateľnú chuť. Ak patríte medzi milovníkov manga, určite tento nízkokalorický šalát s exotickým nádychom vyskúšajte.

Mango má nie len výbornú chuť, ale je tiež plné minerálov, vitamínov a antioxidantov. Má vysoký obsah vitamínov A, E, C, B a má priaznivý vplyv aj na štítnu žľazu, vysoký krvný tlak a hormóny. Tomuto šalátu dodáva sladkastú, hravú chuť a farbu.

Tento fitness šalát si môžete pripraviť kedykoľvek počas dňa - perfektne sa hodí na raňajky alebo večeru. Je plný bielkovín a má vysoký obsah vlákniny. Nutričné hodnoty sa budú meniť v závislosti od toho, akú surovinu si zvolíte. Vypočítala som ich s použitím pohánky. Pohánka má vysoké hodnoty bielkovín, vlákniny, minerálov a okrem iného aj rutínu, ktorý priaznivo pôsobí na cievy a žily. Kuskus je nutrične vyvážený a ľahko stráviteľný. Je vhodný pre diabetikov a ľudí s vysokým krvným tlakom a cholesterolom. Quinoa je bezlepková alternatíva k pšenici. Obsahuje mnoho esenciálnych aminokyselín, vlákniny aj železa. Či už si pripravíte pohánkový, kuskusový alebo quinoový šalát s mangom, vždy bude plný zdraviu prospešných látok a neodolateľnej chuti :)

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Pohánku, kuskus, bulgur alebo quinou uvaríme vo vode podľa návodu.
  2. Po dovarení zvolenú surovinu precedíme a necháme vychladnúť.
  3. Mango narežeme nadrobno a v miske ho zmiešame so všetkými ostatnými surovinami.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal400 KCal
Sacharidy65 g
Vláknina7 g
Bielkoviny27 g
Tuky5 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu