Fit Recepty
Sleduj ma
Rýchla ovsená kaša brownie

Rýchla ovsená kaša brownie

Táto rýchla ovsená kaša s príchuťou brownie si získa srdce každého čokoholika. Je jednoduchá na prípravu, hotová do 5 minút a tá neodolateľná chuť! Doprajte si na raňajky dezert v zdravej a sýtej podobe kaše, určite ju budete od teraz robiť pravidelne.

Niekedy už nápady na zdravé raňajky a kaše dochádzajú. A aby nás zdravé jedlá neomrzeli, treba stále skúšať nové, chutné recepty. Táto brownie kaša patrí právom medzi moje najobľúbenejšie. Bohatá čokoládová chuť povzbudí do nového dňa. Pripravte si ju už večer a nechajte ju cez noc odležať v chladničke - bude tak ešte hustejšia a lahodnejšia a vy sa tak budete tešiť ráno z postele, ako nikdy predtým.

Ako zdroj bielkovín použijeme grécky biely jogurt a pridať odporúčam aj čokoládový proteín (odporúčam tento) . Ak ho však nemáte, môžete ho nahradiť ovsenými vločkami. Chcete si pripraviť túto ovsenú kašu bez cukru/medu? Na osladenie môžete použiť napríklad aj ochutené kvapky, ideálne čokoládovej príchute (odporúčam tieto) .

Ovsená kaša je vždy pomerne rýchla záležitosť, avšak, túto brownie kašu netreba ani variť, a preto ju môžete mať na stole ešte rýchlejšie. Stačí všetko spolu zmiešať a môžeme ju servírovať. Pre najlepší výsledok však odporúčam nechať ju cez noc odležať v chladničke. V takom prípade ju len ráno vytiahnete z chladničky a môžete sa ihneď pustiť do tejto dobroty.

Táto krémová a rýchla ovsená kaša brownie rozhodne stojí za vyskúšanie, skúste ju už dnes.

Tento recept je z knihy Štíhle recepty do 15 minút - obsahuje 50 rýchlych receptov na chudnutie (kúpite tu).

Online kurz fit akadémia

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Najskôr spolu rozmiešame suché ingrediencie a následne ich zmiešame so všetkými ostatnými.
  2. Vzniknutú kašu rozdelíme do 2 misiek a môžeme ju servírovať ihneď alebo ju nechať cez noc odležať v chladničke. Skúste oba varianty a uvidíte, ktorý je váš favorit!

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal320 KCal
Sacharidy44 g
Vláknina6 g
Bielkoviny21 g
Tuky6 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu