Fit Recepty
Sleduj ma
Chod
Preferencie
Alergény
Surovina
Fit Recepty
Sleduj ma
Viaczrnná kaša s hurmikaki a datlovým sirupom

Viaczrnná kaša s hurmikaki a datlovým sirupom

Chutná a nutrične hodnotná kaša, ktorá zahreje a padne vhod najmä v chladnejších jesenných ránach. Kombinácia tejto kaše, datlového sirupu, kokosu a hurmikaki je fantastická. V prípade záujmu môžete ku koncu do kaše pridať aj tvaroh, navýšite tak obsah bielkovín v kaši. Ak však chcete vegánsku verziu, vynechajte tvaroh a použite rastlinné mlieko. Možností máte aj pri tejto viaczrnnej kaši s hurmikaki hneď niekoľko.

Hurmikaki je zrelé vtedy, keď je na dotyk mäkké a ostávajú v ňom otlačené prsty. Toto exotické ovocie je bohaté na vitamíny a minerály a ak ste ho ešte neskúšali, určite mu dajte šancu. V tejto kaši, v ktorej sa spája chuť amarantu, quinoi a ovsených vločiek, dodá hurmikaki tú správnu chuť, farbu a pôžitok z celého jedla. Kaša je perfektným štartom do náročného dňa.

Vďaka svojmu perfektnému zloženiu je bezlepková, bez vajec, orechov a tiež bez mlieka - stačí, ak použijete rastlinné mlieko, napríklad kokosové, orechové či ovsené. Je vhodná aj pre vegánov, ak do nej teda neprimiešate tvaroh a nepoužijete med ale datľový sirup.

Podávajte posypanú kokosom. Dobrú chuť :)

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky zrná si v hrnci zalejeme mliekom a vodou.
  2. Pridáme štipku škorice, datľový sirup, zamiešame a kašu varíme na slabom plameni do zhustnutia, pričom ju občas premiešame.
  3. Hotovú kašu rozdelíme do misiek, posypeme kokosom, nakrájaným hurmikaki a podávame ju najlepšie teplú.
  4. Môžeme ju tiež poliať dodatočným datlovým sirupom.
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal295 KCal
Sacharidy46 g
Vláknina8 g
Bielkoviny9 g
Tuky6 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu