Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá avokádová pena (čokoládovo-pomarančová)

Zdravá avokádová pena (čokoládovo-pomarančová)

Skúšali ste už recept na zdravý avokádový krém, či avokádovú penu? Ak mala u vás doma úspech, určite ju musíte vyskúšať aj v tejto chutnej verzii s pomarančom a datlami. Zdravá čokoládovo-pomarančová avokádová pena je bez cukru a pochutí si na nej každý milovník avokáda a čokolády, dokonca i vegán.

Avokádovú penu budete mať hotovú do 5 minút - všetko spolu stačí jednoducho rozmixovať a avokádový dezert je pripravený na servírovanie. Tento avokádový krém sa najjednoduchšie pripravuje v sekáčiku potravín (odporúčam tento) , prípadne pomocou tyčového mixéra. Moja druhá najobľúbenejšia verzia takéhoto čoko dezertu sú tieto Zdravé banány v čokoláde , tak ich určite vyskúšajte tiež.

Vychutnať si ho môžete ako zdravý dezert, prípadne aj na raňajky. Určite si nebudete musieť nič vyčítať. Zdravá avokádová pena je totiž nutrične hodnotná a vďaka zdravým tukom a vlákniny z avokáda vás aj dobre zasýti. No a ak by ste si ju chceli pripraviť v ešte krémovejšej verzii, môžete do nej pridať napríklad aj tvaroh či grécky biely jogurt. Prípadne môžete pridať aj odmerku proteínu (odporúčam tento) . Vďaka týmto surovinám v pene tiež navýšite obsah bielkovín. Odporúčam vám však najskôr vyskúšať základnú verziu receptu a ak vám zachutí, môžete sa nabudúce pustiť do experimentov a vylepšiť si ju stále podľa svojej chuti.

Tento recept je z knihy Štíhle recepty do 15 minút - obsahuje 50 rýchlych receptov na chudnutie (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Avokádo očistíme.
  2. Všetky suroviny spolu rozmixujeme v mixéri, najlepšie sekáčiku (odporúčam tento) na hladký krém.
  3. Penu rozdelíme do 4 misiek.
  4. Pred servírovaním môžeme penu odložiť na niekoľko minút či hodín do chladničky.
Kniha Štíhle recepty do 15 minút
Tento recept je z knihy Štíhle recepty do 15 minút - obsahuje 50 rýchlych receptov na chudnutie (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť4 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal225 KCal
Sacharidy20 g
Vláknina9 g
Bielkoviny4 g
Tuky14 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu