Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá kakaová zmrzlina

Zdravá kakaová zmrzlina

Tak na prípravu tejto zmrzliny som sa veľmi tešila. Skúsim túto radosť preniesť aj na vás a podelím sa o zaujímavý recept, v ktorom hlavnú rolu hrá zdravá kakaová zmrzlina a váš maškrtný jazýček. Táto domáca zmrzlina je bez cukru, je diétna, no za to hriešne chutná a poteší dokonca aj vysokým obsahom vlákniny.

Ak máte radi pravú chuť sladkej kakaovej zmrzliny a preferujete jej zdravšie prevedenie, ktoré nezaťaží vaše telo zbytočnosťami a vysokým množstvom tuku, ihneď sa bežte pozrieť do chladničky a potravinových skriniek, pretože tento recept je pre vás ten pravý. Na jeho prípravu budete potrebovať len banány, kakao a biely (grécky) jogurt. Odporúčam použiť nízkotučný grécky jogurt z toho dôvodu, že má vyšší obsah bielkovín, vápnika a je krémovejší ako klasický biely jogurt. Aby bol výsledný efekt lákavejší, zmrzlinový pohár si môžete doplniť o vaše obľúbené ovocie, kakaové bôby alebo kokos. Prípadne môžeme pridať aj proteínový prášok a navýšiť tak v zmrzline obsah bielkovín. Nech sa páči, chutná domáca kakaová zmrzlina ako z pravej talianskej zmrzlinárne.

Túto chutnú a zdravú kakaovú zmrzlinu máte hotovú za pár minút a stačia vám na jej prípravu iba 3 bežné ingrediencie. A navyše, dať si ju môžete aj na raňajky, pretože je to skvelá nutrične vyvážená a sýta ranná pochúťka :) Zdravá kakaová zmrzlina schladí a osladí vašu myseľ i srdce.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Banány rozrezané na kúsky si dajte zamraziť deň, alebo aspoň 4 hodiny vopred.
  2. Vyberte ich z mrazničky, dajte do mixéra a pridajte k nim kakao a biely (najlepšie grécky) jogurt.
  3. Mixujte až kým nevznikne hustá zmrzlina bez hrudiek.
  4. Zmrzlinu podávajte ihneď.
  5. Odporúčam doplniť ju o ovocie, kakaové bôby alebo kokos.
  6. Čím hustejšiu zmrzlinu budete chcieť mať, tým viac zmrazených banánov musíte pridať. Takisto, ak ju chcete ešte viac osladiť, odporúčam rozmixovať aj s niekoľkými kúskami datlí.
  7. Ak sa vám zmrzlina zvýši, odložte ju do mrazničky a vyberte ju niekoľko minút pred ďalšou konzumáciou.
  8. Pridajte k nej aj iné ovocie, prípadne arašidové maslo alebo tvaroh a môžete sa tešiť na nové chute zmrzliny.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal148 KCal
Sacharidy27 g
Vláknina7 g
Bielkoviny6 g
Tuky3 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu