Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravý čokoládový chia puding

Zdravý čokoládový chia puding

Ďalší skvelý recept na zdravý chia puding. Tentokrát v mojej najobľúbenejšej, čokoládovej podobe. Doprajte si tento chutný chia puding ako zdravé a nutrične hodnotné raňajky a zažite čokoládové nebíčko v papuľke hneď z rána.

Tento čokoládový chia puding chutí priam dokonale. Doplňte ho o jahody či maliny a trochu kokosu a uvidíte, že mu nikto neodolá! Obsahuje iba 275 kcal na porciu, pričom sa môže pýšiť aj vysokým obsahom vlákniny a bielkovín.

Čo je najlepšie, k tomuto chia pudingu vám postačia 4 ingrediencie, 1 miska a sotva 5 minút času. Všetko spolu jednoducho zmiešate, necháte cez noc postáť v chladničke a ráno máte túto dobrotu hotovú. Dokonca v chladničke vydrží aj niekoľko dní (aj keď si myslím, že sa tam dlho neohreje, aspoň teda v našom prípade). Pripravte si ho s klasickým kravským, mandľovým, ryžovým alebo kokosovým mliekom - ja v tomto recepte preferujem mandľové alebo klasické, aby neprebíjalo jeho čokoládovú chuť.

A viete, prečo sú vlastne chia semienka zdravé?

Chia semienka sú najbohatším rastlinným zdrojom omega-3 a 6 mastných kyselín. Takisto sú veľmi bohaté na vlákninu, B vitamíny a antioxidanty. Obsahujú 5x viac vápnika v porovnaní s mliekom, ktorý je navyše ľahšie stráviteľný. Ak sa chia konzumujú spoločne so sacharidmi, spomaľujú premenu sacharidov na jednoduché cukry, ktoré sa potom usádzajú v tukových bunkách. Pomôžu vám doplniť energiu a zvýšiť koncentráciu, sú vhodnou podporou pri detoxikácii organizmu a na zahnanie hladu pri chudnutí.

Nutričné hodnoty tohto chia pudingu sú vypočítané s použitím 1 lyžice medu a 3 čajových lyžičiek chia semienok. V prípade, že máte radšej sladšie pudingy a nevadí vám viac medu, kľudne pridajte o lyžicu viac.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Online kurz fit akadémia

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky suroviny spolu poriadne premiešame metličkou v miske alebo v pohári.
  2. Pohár (najlepšie uzavretý) dáme aspoň na 6 hodín do chladničky.
  3. Pred konzumáciou puding premiešame.
  4. Čím hustejší puding chcete dosiahnuť, tým viac chia semienok pridajte a naopak.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty /
KCal272 KCal
Sacharidy34 g
Vláknina10 g
Bielkoviny12 g
Tuky7 g
Lucia Wagner

Ja som Lulu, výživová poradkyňa, a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty.

Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť chutne a zdravo sa dá naozaj jednoducho a hravo.

Lucia Wagner

Diskusia k receptu