Fit Recepty
Sleduj ma
3-minútový fit brownie (mug cake)

3-minútový fit brownie (mug cake)

Pripravte si zdravý, chutný a šťavnatý fit brownie len do 3 minút. Stačí všetky suroviny zmiešať v hrnčeku, zapnúť mikrovlnnú rúru a čochvíľa sa môžete tešiť na sladký brownie koláčik. S týmto receptom sa vôbec nenatrápite a behom chvíľky si vykúzlite chutný výsledok, ktorý uspokojí chute na sladké. Tento fit brownie z hrnčeka je naviac bez lepku a bez cukru. Poďte ho skúsiť, je skutočne výborný :)

Jeden fit brownie obsahuje okolo 215 kcal, iba 9 g sacharidov, 11 g vlákniny a 14 g bielkovín. Na brownie celkom slušné hodnoty, čo poviete? Ak by ste chceli v recepte nahradiť kokosovú múku inou múkou, napríklad pšeničnou či špaldovou, použite z nej 2 polievkové lyžice namiesto 1.

Brownie som piekla v tejto mikrovlnnej rúre od Miele pri 900W po dobu 2 minút a konzistencia bola presne akurát. Dobu pečenia si však môžete prispôsobiť aj podľa tvaru a veľkosti hrnčeka alebo misky, ktorú použijete.

Tento fit brownie z hrnčeka si môžete zakaždým dozdobiť a dochutiť podľa aktuálnych preferencií. Ja si ho najradšej vychutnávam posypaný čerstvým alebo mrazom sušeným ovocím (kúpite tu) , či kúskami kvalitnej čokolády. Prajem vám dobrú chuť k dezertu :)

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky suroviny spolu poriadne zmiešame v malej miske alebo širšom hrnčeku.
  2. Cesto dáme upiecť do mikrovlnnej rúry pri najvyššom výkone (ideálne 900W) po dobu 2 minút.
  3. Po dopečení dávame pozor, hrnček bude veľmi horúci.
Čas prípravy3 minúty
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal215 KCal
Sacharidy9 g
Vláknina11 g
Bielkoviny14 g
Tuky10 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu