Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravé avokádovo kokosové kocky

Zdravé avokádovo kokosové kocky

Ak potrebujete doplniť zdravé tuky, tieto zdravé avokádovo kokosové kocky sú na to ako stvorené. Tento zdravý dezert z avokáda a kokosu chutí výborne a poriadne vás zasýti, takže na uspokojenie sladkých chutí a naplnenie žalúdka vám stačí už aj jedna kocka. Avokádo totiž obsahuje množstvo zdravých tukov a nezaostáva za ním ani kokos. Obe tieto ingrediencie sú však plné vlákniny, vitamínov a minerálov, takže narozdiel od obyčajných zákuskov bohatých na tuky je tento prospešný pre vaše telo. Čo viac si žena môže priať :)

Tieto zdravé avokádovo kokosové kocky budete mať pripravené raz-dva. Suroviny potrebujete len poriadne rozmixovať mixérom s ostrými nožmi a objemnou miskou ( (odporúčam tento) ). Nepotrebujete tak v kuchyni ani žiadnu pomoc a dezert je pripravený do mrazničky za 20 minút. Pridaním proteínového prášku v ňom zvýšime obsah bielkovín a tiež tak môžeme upraviť jeho chuť - odporúčam preto použiť neutrálny vanilkový či kokosový proteín, ale ak chcete, môžete vyskúšať i pistáciový či kávový proteín.

Kocky si vždy odkrojte pred podávaním. Banány aj avokádo totiž z odkrojenej časti po čase zhnednú. Doprajte si tento zdravý dezert z kokosu a avokáda pokojne aj ku kávičke alebo ho ponúknite priateľom na návšteve. Mňam!

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. V mixéri si spolu rozmixujeme kokos, avokádo, banán, 3 lyžice kokosového oleja, proteín a nátierkový syr alebo tvaroh.
  2. Keď sú všetky ingrediencie prepojené, vylejeme vzniknutú hmotu do silikónovej alebo inej formy (zhruba 15x15cm).
  3. Vo vodnom kúpeli si roztopíme tmavú čokoládu s lyžicou kokosového oleja a polejeme ňou pripravený zákusok.
  4. Zákusok dáme na pol hodinu do mrazničky a následne ho môžeme podávať alebo uskladniť v chladničke.
  5. Nekrájajte zákusok na kocky dopredu, lebo avokádo a banán v chladničke za niekoľko hodín zhnednú.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy20 minút
Výdatnosť8 kusov
Nutričné hodnoty/ 1 kus
KCal226 KCal
Sacharidy8 g
Vláknina3 g
Bielkoviny8 g
Tuky18 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu