Fit Recepty
Sleduj ma
Chia fantázia

Chia fantázia

Hustá kaša z chia semienok v perfektnej kombinácii s orechmi, brusnicami a čokoládou. Je to jednoducho zdravá chia fantázia! Doprajte si ju ako výdatné raňajky alebo si ju zabaľte na desiatu, je ľahko prenosná.

Čo je najlepšie, k tejto chia fantázii vám postačí 1 miska a sotva 5 minút času. Všetko spolu jednoducho zmiešate, necháte cez noc postáť v chladničke a ráno máte túto dobrotu hotovú. V chladničke dokonca vydrží aj niekoľko dní. Pripravte si ju s klasickým kravským, mandľovým, ryžovým alebo kokosovým mliekom - ja v tomto recepte preferujem mandľové alebo klasické. Ak by ste v nej chceli znížiť obsah sacharidov, nahraďte med vanilkovým alebo kokosovým proteínovým práškom. Takýmto spôsobom tiež zvýšite obsah bielkovín v recepte.

Prečo sú vlastne chia pudingy také zdravé?

Chia semienka sú najbohatším rastlinným zdrojom omega-3 a 6 mastných kyselín. Takisto sú veľmi bohaté na vlákninu, B vitamíny a antioxidanty. Obsahujú 5x viac vápnika v porovnaní s mliekom, ktorý je u chia semienok navyše ľahšie stráviteľný. Ak sa chia konzumujú spoločne so sacharidmi, spomaľujú premenu sacharidov na jednoduché cukry, ktoré sa potom usádzajú v tukových bunkách. Pomôžu vám doplniť energiu a zvýšiť koncentráciu, sú vhodnou podporou pri detoxikácii organizmu a na zahnanie hladu pri chudnutí.

Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu zmiešame, nadávkujeme do uzatvárateľných nádob alebo misiek a uložíme aspoň na 8 hodín do chladničky.
  2. Pred servírovaním môžeme pridať aj čerstvé ovocie.
Kniha Fit recepty 2
Tento recept je z knihy Fit recepty 2.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal407 KCal
Sacharidy46 g
Vláknina10 g
Bielkoviny12 g
Tuky21 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu