Fit Recepty
Sleduj ma
Chrumkavá domáca granola s arašidovým maslom

Chrumkavá domáca granola s arašidovým maslom

Zdravé a výdatné raňajky s arašidovým maslom a ovsenými vločkami, ktoré vám dodajú energiu na množstvo hodín. Ak máte radi arašidové maslo tak určite neváhajte a vyskúšajte túto chrumkavú domácu granolu. Pokojne si môžete pripraviť hneď dvojitú dávku, tieto domáce cereálie sa vám v kuchyni rozhodne dlho neohrejú.

Budete potrebovať len pár ingrediencií a príprava vám zaberie päť minút. Tento úplne jednoduchý recept na domáce cereálie z ovsených vločiek, ryžových burizónov a arašidového masla si zamilujú aj vaše deti a neobsahujú pritom žiaden rafinovaný cukor, iba med, prípadne javorový/datľový sirup. Použiť môžete prípadne aj mandľové či kešu maslo. Recept si už môžete upraviť podľa seba, napríklad primiešať kakaové bôby či sušené ovocie.

Táto chrumkavá domáca granola s arašidovým maslom chutí skvelo s jogurtom, mliekom (najmä orieškovým, mandľovým či kokosovým) ale rovnako i samostatne. Vychutnajte si cereálie bez výčitiek. Skutočne nemusia obsahovať množstvo cukru a oleja, ako tie z obchodu, aby chutili výborne. Táto chrumkavá granola vás o tom presvedčí.

Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Všetky ingrediencie spolu zmiešame v miske a hmotu vysypeme na plech vystlatý papierom na pečenie.
  2. Granolu zľahka zahladíme lyžicou a pečieme 30-35 minút na 150 stupňoch do zlatista.
  3. Po dopečení ju necháme úplne vychladnúť a následne ju nalámeme na menšie kúsky a premiestnime do vzduchotesnej nádoby.
Kniha Fit recepty 3
Tento recept je z knihy Fit recepty 3.diel (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy40 minút
Výdatnosť6 porcií
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal330 KCal
Sacharidy45 g
Vláknina6 g
Bielkoviny10 g
Tuky12 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu