Fit Recepty
Sleduj ma
Zdravá cícerová kaša na sladko

Zdravá cícerová kaša na sladko

Ak vás už na raňajky omrzela ovsená, pšenová a dokonca aj pohánková kaša, vyskúšajte túto krémovú, zdravú kašu z cíceru. Je vhodná nielen na raňajky, poslúži aj ako zdravý dezert. A sľubujem vám, že nikto ani len nezistí, že je naozaj z cíceru.

Je teda skvelou voľbou aj v prípade, že chcete do svojho jedálnička, prípadne jedálnička vašich detí pridať viac strukovín v chutnej forme.

Z cíceru sa dá pripraviť naozaj všeličo - od slaných hlavných jedál a šalátov až po sladké zákusky a kaše. Je to perfektná, nutrične hodnotná strukovina s jemnou orieškovou chuťou a vysokým obsahom bielkovín a vlákniny. Po rozmixovaní s ostatnými surovinami v tomto recepte má krásnu krémovú konzistenciu. Táto cícerová kaša má navyše veľmi nízky obsah tuku a kalórií.

V tejto cícerovej kaši môžete dokonca použiť aj proteín (v ľubovoľnej príchuti), čím v nej ešte viac navýšite obsah bielkovín. Ak však proteínový prášok nemáte, nezúfajte, kaša bude vynikajúca aj bez neho. Ja ju mám úplne najradšej spolu s bobuľovitým ovocím a kúskami horkej čokolády či orechmi.

Na jej prípravu môžete použiť buď doma predvarený cícer alebo zaváraný cícer z obchodu.

Doprajte si tieto chutné a zdravé raňajky, túto kašu máte hotovú raz-dva. Pre vegánsku verziu jednoducho zameňte klasické mlieko za rastlinné či orechové a namiesto medu môžete použiť javorový sirup.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. V mixéri si spolu dohladka rozmixujeme cícer, jablkové pyré, mlieko, ovsené vločky, sladidlo (med) a štipku soli.
  2. Ak chcete, pridajte aj proteínový prášok - ak je ochutený, uberte na sladidle podľa chuti.
  3. Keď je kaša hladká a neostali v nej stopy cíceru, primiešajte do nej napríklad ovocie, horkú čokoládu, kakaové bôby alebo hrozienka a podávajte ju čo najskôr.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal176 KCal
Sacharidy35 g
Vláknina4 g
Bielkoviny5 g
Tuky1 g