Fit Recepty
Sleduj ma
Jablkovo-proteínové cheesecake tyčinky

Jablkovo-proteínové cheesecake tyčinky

Výborné, vláčne, nízkokalorické proteínové tyčinky pripomínajúce cheesecake, s nízkym obsahom sacharidov. Nájdete v nich ukryté šťavnaté kúsky jabĺk a jemnú škoricovú chuť. Sú nadýchané ako obláčik a veľmi jednoduché na prípravu, zaisto si ich zamilujete.

Tieto chutné fit proteínové tyčinky sú bez múky a bez cukru, neobsahujú ani žiaden pridaný olej, čím si udržiavajú nízky obsah tuku a kalórií. 1 z 5 tyčiniek obsahuje iba 102 kcal, 7 g sacharidov a 11 g bielkovín. Nie je do nich potrebné pridávať žiaden cukor, pretože sú dostatočne sladké vďaka proteínu a jablkám. Do týchto tyčiniek najradšej používam vanilkový proteín, sladený stéviou, no pokojne môžete zaexperimentovať a použiť váš obľúbený proteín.

Zabaľte si tieto low carb proteínové cheesecake tyčinky s jablkami so sebou na dlhé cesty, do školy, práce alebo do posilňovne. Tyčinky vás** dobre zasýtia** a telu dodajú potrebnú dávku bielkovín, pričom si na nich aj dobre pochutíte. Na ich prípravu budete potrebovať iba 5 surovín - vajcia, jogurt, proteínový prášok, jablko a škoricu.

*Pri pečení je vhodnejšie používať proteínový koncentrát, alebo mix koncentrát+izolát, pretože výsledné produkty upečené s proteínovým izolátom sú príliš suché.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Kniha Fit jedálniček na chudnutie

Ingrediencie

Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Jablká si nakrájame na malé kocky a opečieme ich na suchej panvici spolu so štipkou škorice (zhruba 3 minúty).
  2. V miske si spolu poriadne zmiešame jogurt, vajcia a proteínový prášok. Ak nepoužívate sladený proteínový prášok, pridajte do cesta kúsok stévie podľa chuti.
  3. Do cesta primiešame opečené jablká a vylejeme ho do formy na chlieb (prípadne inej) vystlatej papierom na pečenie. Ak používate silikónovú formu, nemusíte použiť papier na pečenie.
  4. Cesto pečieme 40 minút pri 180 stupňoch.
  5. Po dopečení necháme cesto vychladnúť, následne ho vyberieme z formy a nakrájame na tyčinky.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy50 minút
Výdatnosť5 krajcov
Nutričné hodnoty /
KCal102 KCal
Sacharidy7 g
Vláknina1 g
Bielkoviny11 g
Tuky3 g