Fit Recepty
Sleduj ma
Lososová nátierka s cottage cheese z 3 surovín

Lososová nátierka s cottage cheese z 3 surovín

Rýchla lososová nátierka s cottage cheese, ktorú si pripravíte iba z 3 surovín. Vynikajúca je najmä na večeru, keď máte chuť dať si na pečivo niečo slané, výživné a zároveň jednoduché. Nátierku s lososom si pripravíte do 5 minút, preto určite neváhajte a poďte ju skúsiť. Ja si ju pripravujem pravidelne a už po prvom ochutnaní sa zaradila medzi mojich obľúbencov.

Táto zdravá nátierka z lososa a cottage cheese je skvelým zdrojom bielkovín a zdravých tukov, mimo toho obsahuje aj množstvo mikronutrientov.

Na jej prípravu som použila filety z lososa značky Sokra, naložené v olivovom oleji. Je to pre mňa ideálny výrobok práve na takéto rýchle nátierky, pretože lososa nemusíte predom variť, ani inak tepelne upravovať. Jednoducho ho vytiahnete zo špajzy, zmiešate s ostatnými surovinami a nátierka je hotová.

Nátierka na mňa bola vďaka lososu dostatočne slaná, avšak ak potrebujete, pokojne si ju môžete dosoliť podľa chuti. Pridať môžete aj vaše obľúbené čerstvé bylinky - rozmarín, bazalka, kôpor či tymián sa do tejto nátierky rozhodne hodia.

Lososová nátierka s cottage cheese je hustejšej konzistencie, nedá sa natierať, skôr ju na pečivo navrstvíte. Výzorom tak môže pripomínať lososový tatarák.

Ak ste tiež milovníkom rýchlych receptov, isto si tento recept uložte, verím že sa k nemu budete vracať pravidelne :)

Nutričné hodnoty sú orientačné, záleží totiž na tom, koľko oleja z lososovej konzervy v recepte použijete (počítala som s minimom oleja).

Ingrediencie

  • 200 g cottage cheese
  • 170 g lososové filety v olivovom oleji (odporúčam tohto)
  • 2 strúčiky cesnaku

Postup

  1. Cesnak očistíme a najemno pretlačíme.
  2. V menšej miske si zmiešame cottage cheese zbavený tekutého nálevu, lososové filety zbavené oleja a pretlačený cesnak.
  3. Zmes popučíme vidličkou, aby sa zjednotila. V prípade záujmu ju môžete dosoliť podľa chuti.
  4. Hotovú nátierku navrstvíme na pečivo a podávame ju ideálne čo nasjkôr.
Čas prípravy5 minút
Výdatnosť2 porcie
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal175 KCal
Sacharidy4 g
Vláknina0 g
Bielkoviny24 g
Tuky8 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu