Fit Recepty
Sleduj ma
Fit quinoová kaša s tvarohom

Fit quinoová kaša s tvarohom

Quinoa je úžasne verzatilná pseudoobilnina a dá sa použiť takmer v ľubovoľnom recepte. Ak si ju chcete dopriať na raňajky, nepoznám zatiaľ žiaden lepší spôsob, ako si ju vychutnať v podobe tejto chutnej quinoovej kaše s tvarohom, bez cukru a lepku. Táto zdravá raňajková kombinácia vás zaisto zasýti, dodá energiu a ešte vám aj bude chutiť.

Vždy keď ma už ovsené kaše na raňajky omrzia, začnem vymýšľať rôzne obmeny bez vločiek. A takto vznikol aj recept na túto zdravú kašu - jednoduchým experimentom. Kaše sú celkovo skvelými raňajkami, pretože perfektne zahrejú aj zasýtia. Táto krémová quinoová kaša je osladená iba jedným banánom a okrem quinoi a tvarohu v nej nájdete aj chia semienka, ktoré sú bohaté na omega 3 mastné kyseliny a vlákninu. Odporúčam posypať si ju kokosom, orechmi, kakaovými bôbmi alebo ovocím. Skvelý štart do nového dňa, čo poviete? Ďalším dobrým dôvodom, prečo si túto kašu pripraviť je, že jej príprava vám zaberie iba zopár minút.

Vďaka tejto zdravej kaši poskytnete telu množstvo vitamínov, minerálov, vlákniny (až 10 g na porciu), bielkovín (až 20 g na porciu) a aminokyselín na jeho úspešné naštartovanie do nového dňa. Ak ste túto kašu ešte neskúšali, určite jej dajte šancu. Patrí medzi moje najobľúbenejšie a tak verím, že si ju zamilujete tiež.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Ingrediencie

Postup

  1. Quinou si uvaríme v dvojnásobnom množstve vody domäkka.
  2. V miske si roztlačíme banán a pridáme do neho tvaroh spolu s uvarenou quinoou a chia semienkami.
  3. Môžeme tiež pridať orechy, kokos, kakaové bôby a ovocie podľa chuti.
  4. Kašu poriadne premiešame a podávame ju buď teplú alebo studenú.
Kniha Fit recepty 1
Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).
Kúpiť knihu
Čas prípravy15 minút
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty/ 1 porcia
KCal343 KCal
Sacharidy46 g
Vláknina10 g
Bielkoviny20 g
Tuky8 g
Ja som Lulu a s láskou pre vás tvorím tieto zdravé a chutné fit recepty. Mojím cieľom je ukázať vám, že jesť zdravo a fit sa dá naozaj jednoducho, chutne a hravo. Tak poď nejakú dobrotu skúsiť tiež!
Lucia Wagner

Diskusia k receptu