Fit Recepty
Sleduj ma
Rýchly proteínový koláčik z mikrovlnky

Rýchly proteínový koláčik z mikrovlnky

Toto je ďalší rýchly sladký fitness recept pre tých, ktorí majú naponáhlo a mikrovlnka im nevadí. Je to výborný fitness hrnčekový koláč z mikrovlnky pre jednu osobu (nazývaný aj ako mug cake), ktorý je doslova hotový do 3 minút aj s prípravou.

Je vhodný pre všetkých, ktorých pitie proteínu z času na čas omrzí, no potrpia si na prijatí bohatej dennej dávky bielkovín. Celý koláčik obsahuje iba 165 kcal a až 24 g bielkovín, samozrejme, v závislosti od použitého proteínu. Ja si tento koláčik zvyknem robiť buď ako ľahké raňajky, dezert alebo ako večerný snack po cvičení. Čo sa týka proteínu, najradšej používam v tomto recepte vanilkový, kokosový alebo čokoládový proteín, najlepšie koncentrát. Pripravte si tento fitness dezert v širšom hrnčeku alebo menšej miske. Nezabudnite ho piecť v mikrovlnnej rúre pri najvyššom výkone po dobu 1 a pol minúty.

A ak práve máte chuť na dekadentný dezert, môžete tento proteínový mug cake doplniť o kôpku domácej zmrzliny, napríklad banánovej, ktorú si pripravíte jednoducho rozmixovaním zmrazených banánov s trochou mlieka, prípadne aj proteínu.

Tento fit proteínový koláčik neobsahuje žiadnu múku ani cukor, je nízkosacharidový a recept je veľmi jednoduchý, pozrite sa sami. Po dopečení dávajte pozor, miska aj koláč budú veľmi horúce.

Tento recept je z knihy Fit recepty 1.diel - obsahuje až 165 zdravých receptov na každý deň (kúpite tu).

Raňajkové kaše a fit proteíny

Ingrediencie

  • 1 odmerka proteínu (ľubovoľného) (odporúčam tento)
  • 1 vajce
  • 3 PL mlieka
  • 1/3 ČL prášku do pečiva
  • sladidlo (v prípade použitia nesladeného proteínu)
Kniha Rýchlo a fit

Postup

  1. Všetky ingrediencie dáme do veľkého hrnčeka alebo malej misky a dobre premiešame.
  2. Cesto dáme piecť do mikrovlnky na 1 minútu a 30 sekúnd na maximálny výkon.

Ostaňme v kontakte

Raz týždenne dostaneš výber fit receptov na svoj email.

Lucia Wagner
Čas prípravy2 minúty
Výdatnosť1 porcia
Nutričné hodnoty / 1 porcia
KCal165 KCal
Sacharidy4 g
Vláknina1 g
Bielkoviny24 g
Tuky6 g